Aktualności

Wtorek, 20 listopada 2012

Posiedzenie Sesji - 28.11.2012 r.

 

Gołdap, 20.11.2012 r.

 

Informuję, że posiedzenie XXX Sesji Rady Miejskiej w Gołdapi odbędzie się w dniu 28 listopada 2012 r. o godz. 13,00 w sali konferencyjnej Urzędu.

 

Porządek posiedzenia

 

  1. Otwarcie posiedzenia i stwierdzenie kworum

  2. Przedstawienie porządku obrad

  3. Przyjęcie protokołu z poprzedniej Sesji

  4. Informacja Burmistrza na temat pracy Urzędu

  5. Informacja Przewodniczącego Rady na temat pracy Rady

  6. Rozpatrzenie projektów uchwał w sprawach:

  1. Wieloletniej Prognozy Finansowej Gminy Gołdap na lata 2012 – 2032

  2. zmian budżetu na 2012 rok

  3. określenia trybu udzielania i rozliczania dotacji dla przedszkoli i szkół publicznych prowadzonych przez osoby fizyczne i prawne inne niż jednostki samorządu terytorialnego oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich wykorzystania

  4. określenia trybu udzielania i rozliczania dotacji dla niepublicznych przedszkoli i szkół prowadzonych przez osoby fizyczne i prawne inne niż jednostki samorządu terytorialnego oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich wykorzystania

  5. przyjęcia Programu współpracy Gminy Gołdap z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust.3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2013

  6. zmiany uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w mieście Gołdap

  7. określenia zasad nabywania, zbywania i obciążania nieruchomości Gminy Gołdap oraz ich wydzierżawiania lub wynajmowania na czas oznaczony dłuższy niż trzy lata lub na czas nieoznaczony

  8. ustalania wysokości i sposobu poboru opłaty targowej

  9. określenia wysokości dziennych stawek opłaty uzdrowiskowej

  10. określenia wysokości stawek w podatku od środków transportowych

  11. określenia stawek kwotowych podatku od nieruchomości w 2013 roku

  12. inkasa podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego

  13. zatwierdzenia taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków w Gminie Gołdap

  14. ustalenia górnych stawek opłat za usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości oraz za usługi w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie Gminy Gołdap

  15. szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów

  16. wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty i ustalenia stawki za pojemnik

  17. wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właściciela nieruchomości

  18. terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

  19. przystąpienia Gminy Gołdap do Międzynarodowego Stowarzyszenia " Cittaslow – Międzynarodowa Sieć Dobrego Życia"

  1. Interpelacje i zapytania radnych

  2. Zapytania i wnioski sołtysów i przewodniczących organów osiedli

  3. Odpowiedzi na interpelacje

  4. Wolne wnioski

  5. Zamknięcie Sesji

 

Przewodniczący Rady Miejskiej

Wojciech Hołdyński

Projekty uchwał na Sesję – 28.11.2012 r.

 

 

Uchwała Nr ......................../2012 Projekt

Rady Miejskiej w Gołdapi

z dnia ...........................2012 r.

 

 

w sprawie określenia trybu udzielania i rozliczania dotacji dla przedszkoli i szkół publicznych prowadzonych przez osoby fizyczne i prawne inne niż jednostki samorządu terytorialnego oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich wykorzystania.

 

 

Na podstawie art.18 ust.2 pkt.15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym ( t.j. Dz. U z 2001 r. Nr.142, poz.1591 z późn.zm. ) ,art.218 ustawy o finansach publicznych z 27.08.2009 r (Dz.U.Nr.157, poz.1240 z póżn.zm.), w związku z art.80 ust.4 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty,( Dz.U. z 2004 r.Nr.256, poz.2572 z późn.zm.) Rada Miejska w Gołdapi, uchwala co następuje :

 

§ 1. Uchwała określa tryb udzielania i rozliczania dotacji dla publicznych przedszkoli i szkół prowadzonych przez osoby fizyczne i prawne inne niż jednostki samorządu terytorialnego oraz zakres i tryb kontroli prawidłowości ich wykorzystania

 

§ 2. 1.Przedszkola publiczne otrzymują na każdego ucznia z budżetu gminy dotację w wysokości nie mniejszej niż kwota wydatków bieżących przewidzianych na jednego ucznia w przedszkolu publicznym prowadzonym przez Gminę Gołdap, z tym że na ucznia niepełnosprawnego w wysokości nie niższej niż kwota przewidziana na niepełnosprawnego ucznia przedszkola i oddziału przedszkolnego w części oświatowej subwencji ogólnej otrzymywanej przez Gminę Gołdap.

2. Szkoły publiczne otrzymują dotację na każdego ucznia w wysokości nie mniejszej niż kwota wydatków bieżących przewidzianych na jednego ucznia w szkołach tego samego typu i rodzaju prowadzonych przez Gminę Gołdap.

 

§ 3. 1. Warunkiem otrzymania dotacji z budżetu gminy jest złożenie przez osobę prowadzącą szkołę lub przedszkole wniosku o przyznanie dotacji najpóźniej do dnia 30 września roku poprzedzającego rok udzielenia dotacji z zastrzeżeniem ust.2, zgodnie z załącznikiem nr 1 do uchwały .

2.Publiczne szkoły i przedszkola przekazywane w trakcie roku budżetowego przez gminę na podstawie umowy do prowadzenia osobie fizycznej lub prawnej innej niż jednostki samorządu terytorialnego , otrzymują dotacje od dnia przekazania szkoły , na podstawie wniosku złożonego przez osobę prowadzącą co najmniej na 14 dni przed dniem przejęcia.

3. Osoby, o których mowa w ust.1i 2 , zgłaszają w formie pisemnej wszelkie zmiany danych zawartych we wniosku, w terminie 14 dni od dnia ich wystąpienia.

 

§ 4. 1.Podstawą obliczenia stawki dotacji na dany rok budżetowy dla publicznych szkół i przedszkoli są wydatki bieżące zapisane w uchwale budżetowej ponoszone odpowiednio w szkołach i przedszkolach tego samego typu i rodzaju prowadzonych przez Gminę, w przeliczeniu na jednego ucznia oraz informacja o sposobie wyliczenia części oświatowej subwencji ogólnej otrzymana przez Gminę Gołdap.

2. W przypadku zmiany wysokości planowanych przez organ dotujący wydatków bieżących przewidzianych na utrzymanie ucznia w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez gminę, zmieniają się również kwoty dotacji należnej podmiotom, którym dotację ustala się według tych wydatków- poczynając od miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano zmian budżetowych.

 

§ 5. 1. Osoba prowadząca dotowane podmioty składa w terminie do 10 dnia każdego miesiąca w Urzędzie Miejskim w Gołdapi informację o faktycznej liczbie uczniów ustaloną na podstawie dokumentacji przebiegu nauczania, według stanu na pierwszy dzień danego miesiąca.

2.Wzór informacji określa załącznik nr 2 do uchwały.

3. Dotacje za lipiec - sierpień przekazywane są na podstawie informacji o liczbie uczniów z miesiąca czerwca, z uwzględnieniem uczniów skreślonych z listy uczniów po złożeniu tej informacji.

 

§ 6. 1. Osoba prowadząca publiczne przedszkole lub szkołę, jest obowiązana przekazywać do Urzędu Miejskiego w Gołdapi pisemne rozliczenie przyznanej dotacji za okresy :

a) kwartalne - w terminie do 20 dnia, po zakończeniu kwartału,

b) roczne - w terminie do 31 stycznia roku następnego.

2.Wzór rozliczenia dotacji stanowi załącznik nr 3 do uchwały.

 

§ 7. 1. Organowi dotującemu przysługuje prawo kontroli faktycznej liczby uczniów dotowanej jednostki i prawidłowości wykorzystania dotacji w zakresie kształcenia, wychowania i opieki.

2. Kontrola obejmuje :

a) zgodność danych wykazywanych we wniosku o udzielenie dotacji, miesięcznej informacji o liczbie uczniów i w rozliczeniach dotacji - na podstawie dokumentacji przebiegu nauczania,

b) prawidłowość wykorzystania dotacji zgodnie z przeznaczeniem, o którym mowa w art.80 ust. 3d ustawy o systemie oświaty - na podstawie dokumentacji finansowo- księgowej kontrolowanej jednostki oświatowej.

 

§ 8. 1. Kontrolę przeprowadzają osoby upoważnione przez Burmistrza Gołdapi.

2. Upoważnienie zawiera :

a) oznaczenie organu, datę i miejsce wystawienia,

b) wskazanie podstawy prawnej kontroli,

c) imiona i nazwiska upoważnionych pracowników,

d) określenie nazwy kontrolowanego podmiotu i organu prowadzącego,

e) określenie zakresu kontroli,

f) datę rozpoczęcia i przewidywany termin zakończenia kontroli,

g) podpis osoby udzielającej upoważnienia z podaniem zajmowanego stanowiska i funkcji.

3. Czynności kontrolne przeprowadza się w siedzibie jednostki kontrolowanej lub organu prowadzącego w dniach i godzinach pracy obowiązujących w kontrolowanej jednostce oraz w obecności pracowników tej jednostki

4. Kontrolujący mają prawo wglądu do dokumentacji, o której mowa § 7 ust.2 uchwały oraz do dokonywania z niej odpisów i kserokopii. Kserokopie służące jako załączniki do protokołu kontroli powinny być poświadczone za zgodność z oryginałem przez osoby reprezentujące kontrolowane jednostki.

 

§ 9. 1. Z przeprowadzonej kontroli sporządza się protokół kontroli w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, który podpisują kontrolujący i przedstawiciele kontrolowanej jednostki.

2. Protokół kontroli powinien zawierać :

a) nazwę jednostki kontrolowanej w pełnym brzmieniu i jej adres,

b) wskazanie osoby prowadzącej,

c) imiona, nazwiska i stanowiska służbowe osób przeprowadzających kontrolę,

d) datę rozpoczęcia i zakończenia kontroli,

e) określenie przedmiotowego zakresu kontroli i okresu objętego kontrolą,

f) imię i nazwisko osoby reprezentującej kontrolowaną jednostkę i osoby pełniącej funkcję głównego

księgowego,

g) opis dokonanych ustaleń faktycznych,

h) opis stwierdzonych nieprawidłowości z uwzględnienie ich przyczyn i skutków,

i) opis dokumentacji dotyczącej przeprowadzonych dowodów,

j) informację o sporządzonych załącznikach stanowiących dowody w stosunku do ustaleń protokołu kontroli,

k) informację o powiadomieniu przedstawiciela kontrolowanej jednostki o przysługującym mu prawie odmowy

podpisania protokołu i złożenia w terminie 3 dni od daty jego otrzymania pisemnych wyjaśnień co do

przyczyny tej odmowy,

l) dane o liczbie egzemplarzy protokołu oraz informację o doręczeniu jednego egzemplarza osobie

reprezentującej kontrolowaną jednostkę,

ł) podpisy osób kontrolujących oraz przedstawiciela kontrolowanego i głównego księgowego.

 

§ 10. 1. Jeżeli osoba reprezentująca jednostkę kontrolowaną odmawia podpisania protokołu - protokół podpisują jedynie osoby kontrolujące, czyniąc w nim adnotację o odmowie podpisania protokołu oraz dołączają pisemne wyjaśnienie przyczyn odmowy podpisu.

2. Odmowa podpisania protokołu nie wstrzymuje wydania wniosków pokontrolnych oraz dochodzenia zwrotu dotacji w trybie określonym w odrębnych przepisach.

3. Osoba reprezentująca jednostkę kontrolowaną może zgłosić do Burmistrza Gołdapi w terminie 7 dni od dnia podpisania protokołu kontroli, pisemne wyjaśnienie co do ustaleń zawartych w protokole.

 

§ 11. 1. W przypadku stwierdzenia w trakcie kontroli nieprawidłowości mających wpływ na prawo lub wysokość dotacji przysługującej kontrolowanej jednostce Burmistrz Gołdapi w terminie 14 dni od dnia podpisania protokołu lub wpływu wyjaśnień, o których mowa w § 10 ust.3, kieruje do kontrolowanej jednostki wystąpienie pokontrolne wzywające do zwrotu całości lub części przekazanej dotacji.

2. Wystąpienia pokontrolnego nie kieruje się, jeżeli Burmistrz Gołdapi uwzględni wyjaśnienia, o których mowa w

§ 10 ust.3.

 

§ 12. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Gołdapi.

 

§ 13. Traci moc :

Uchwała Nr. XXI/140/2004 Rady Miejskiej w Gołdapi z dnia 22 września 2004 r. w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji publicznym szkołom zakładanym i prowadzonym przez osoby prawne i fizyczne inne niż jednostka samorządu terytorialnego.

 

§ 14. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko - Mazurskiego.

 

 

Przewodniczący Rady Miejskiej

 

Wojciech Hołdyński

 

 

 

 

 

 

UZASADNIENIE

 

Publiczne przedszkola jak i publiczne szkoły mogą być zakładane i prowadzone przez osoby fizyczne lub prawne inne niż jednostka samorządu terytorialnego.

 

Zgodnie z ustawą o systemie oświaty powyższe osoby fizyczne lub prawne mają prawo do otrzymania z budżetu gminy dotacji przedmiotowej na każde dziecko, do czego zobowiązuje art.80 ust.4 ustawy o systemie oświaty.

W myśl art.80 ust.4 w/w ustawy organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego ustala tryb udzielania i rozliczania dotacji.

 

 

Załącznik Nr 1

do uchwały Nr

Rady Miejskiej w Gołdapi

z dnia

 

 

pieczęć organu prowadzącego-osoby prawnej lub

imię i nazwisko osoby fizycznej

 

 

Burmistrz Gołdapi

19-500 Gołdap

Plac Zwycięstwa 14

 

 

WNIOSEK O UDZIELENIE DOTACJI OŚWIATOWEJ na rok ...............

 

 

 

 

1. Nazwa i adres osoby prowadzącej...............................................................................................................................

 

2. Dane szkoły :

 

- nazwa ...........................................................................................................................................................................

 

- typ i rodzaj szkoły ( przedszkola) ..................................................................................................................................

 

- charakter : .............................................................................................................................

 

- adres i numery telefonów ..............................................................................................................................................

 

3. Nazwa banku oraz numer rachunku właściwego do przekazywania dotacji

 

...........................................................................................................................................................................

 

5. Planowana liczba uczniów w .................... roku w okresach:

styczeń - sierpień .....................

wrzesień - grudzień ....................

 

w tym :

 

- w szkole podstawowej :

w okresach :

 

styczeń - sierpień .............

wrzesień - grudzień ................

 

w oddziale przedszkolnym :

w okresach :

styczeń - sierpień ...................

wrzesień - grudzień ...............

 

w tym planowana liczba uczniów niepełnosprawnych (objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju )

w okresach:

styczeń - sierpień .....................

wrzesień - grudzień ...................

 

6. Zobowiązuję się do comiesięcznego składania informacji o aktualnej liczbie uczniów.

 

 

 

 

( miejscowość, data) ( pieczątka imienna i czytelny podpis )

 

 

 

Załącznik nr 2

do Uchwały

Rady Miejskiej w Gołdapi Nr............................

z dnia............................

 

 

............................................

(pieczęć organu prowadzącego - osoby prawnej lub imię i nazwisko osoby fizycznej)

 

Termin złożenia do 10 dnia każdego miesiąca

 

BURMISTRZ GOŁDAPI

 

 

INFORMACJA MIESIĘCZNA O AKTUALNEJ LICZBIE UCZNIÓW WEDŁUG STANU NA PIERWSZY DZIEŃ MIESIĄCA .........................................20.............. roku

 

 

1. Nazwa i adres szkoły ( przedszkola) ....................................................................................................................

 

2. Aktualna liczba uczniów ogółem .............................................

 

w tym : w szkole ...................

 

w oddziale przedszkolnym...................

 

3. aktualna liczba wychowanków niepełnosprawnych ....................

 

4. liczba dzieci objętych wczesnym wspomaganiem .....................

 

 

 

 

 

 

............................................. ..........................................................

(miejscowość, data) ( pieczątka imienna i podpis)

 

 

 

Załącznik nr 3

do Uchwały Nr.............................

Rady Miejskiej w Gołdapi

z dnia .........................................

 

....................................

(pieczątka osoby prawnej lub imię i nazwisko osoby fizycznej)

 

 

BURMISTRZ GOŁDAPI

 

 

Rozliczenie dotacji oświatowej otrzymanej z budżetu Gminy Gołdap.

 

1.Nazwa i adres dotowanej szkoły (przedszkola) ........................................................................................

 

2.Rozliczenie za okres :

 

a) I kwartał ...............roku

 

b) II kwartał .............roku

 

c) III kwartał.............roku

 

d) IV kwartał ............roku

 

e) za rok.........................

 

3. Kwota dotacji (narastająco od początku roku do końca okresu sprawozdawczego ) otrzymana...........................zł.

wykorzystana............................... zł.

 

4.Faktyczna liczba uczniów dotowanej szkoły w okresie od początku roku do końca okresu rozliczeniowego

( należy podać za każdy miesiąc osobno):

 

Miesiąc

Liczba ogółem

w tym :

liczba dzieci niepełnosprawnych

liczba dzieci objętych wczesnym wspomaganiem

liczba dzieci i nazwa gminy, z której pochodzą

Styczeń

 

 

 

 

Luty

 

 

 

 

Marzec

 

 

 

 

Kwiecień

 

 

 

 

Maj

 

 

 

 

Czerwiec

 

 

 

 

Lipiec

 

 

 

 

Sierpień

 

 

 

 

Wrzesień

 

 

 

 

Październik

 

 

 

 

Listopad

 

 

 

 

Grudzień

 

 

 

 

 

5.Zestawienie wydatków dotowanej jednostki sfinansowanych z dotacji ( narastająco od początku roku do końca okresu rozliczeniowego ) :

 

Lp.

Rodzaj wydatku

Kwota wydatku

1

Wynagrodzenia nauczycieli

 

2

Wynagrodzenia pozostałych pracowników

 

3

Pochodne od wynagrodzeń

 

4

Wydatki rzeczowe razem w tym :

 

 

czynsz

 

 

opłata za wynajem pomieszczeń

 

 

opłata za energię elektryczną

 

 

opłata za wodę i ścieki

 

 

opłata za wywóz śmieci

 

 

zakup środków czystości

 

 

zakup pomocy dydaktycznych

 

 

zakup wyposażenia placówki

 

 

zakup artykułów administracyjno-biurowych

 

 

opłaty pocztowe

 

 

opłaty telekomunikacyjne

 

 

pozostałe wydatki niestanowiące wydatków majątkowych (wymienić)

 

 

 

 

 

Suma wydatków .......................

 

Kwota niewykorzystanej dotacji ..................... słownie ..............................

 

 

..................................................................................

 

(imię i nazwisko osoby sporządzającej sprawozdanie)

 

1) oświadczam, że wszystkie podane we wniosku przeze mnie dane są zgodne ze stanem faktycznym.

2) oświadczam, że znane mi są przepisy o odpowiedzialności za naruszenie finansów publicznych, o których

mowa w ustawie z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów

publicznych ( Dz. U. z 2005 r. Nr.14, poz.114, z póżn.zm. )

3) oświadczam, że znane mi są przepisy Uchwały Nr .......Rady Miejskiej w Gołdapi z dnia ...............w sprawie określenia trybu udzielania i rozliczania dotacji dla przedszkoli, szkół i placówek publicznych i niepublicznych prowadzonych przez osoby fizyczne i prawne inne niż jednostki samorządu terytorialnego oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich wykorzystania.

 

........................................................... .................................................................

(miejscowość i data) ( czytelny podpis składającego wniosek)

 

 

Uchwała Nr ......................../2012 Projekt

Rady Miejskiej w Gołdapi

z dnia ...........................2012 r.

 

 

w sprawie określenia trybu udzielania i rozliczania dotacji dla niepublicznych przedszkoli i szkół prowadzonych przez osoby fizyczne i prawne inne niż jednostki samorządu terytorialnego oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich wykorzystania.

 

 

Na podstawie art.18 ust.2 pkt.15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym ( t.j. Dz. U z 2001 r. Nr.142, poz.1591 z późn.zm. ) ,art.218 ustawy o finansach publicznych z 27.08.2009 r (Dz.U.Nr.157, poz.1240

z póżn.zm.), w związku z art. 90 ust. 4 ustawy z dnia 7 września 1991 r. o systemie oświaty,( Dz.U. z 2004 r.Nr.256, poz.2572 z późn.zm.) Rada Miejska w Gołdapi, uchwala co następuje :

 

§ 1. Uchwała określa tryb udzielania i rozliczania dotacji oraz zakres i tryb kontroli prawidłowości ich wykorzystania dla niepublicznych przedszkoli i szkół prowadzonych przez osoby fizyczne i prawne inne niż jednostki samorządu terytorialnego .

 

§ 2. 1. Szkoły niepubliczne o uprawnieniach szkół publicznych, w których jest realizowany obowiązek szkolny otrzymują dotację na każdego ucznia w wysokości nie niższej niż kwota przewidziana na jednego ucznia danego typu i rodzaju szkoły w części oświatowej subwencji ogólnej otrzymywanej przez Gminę Gołdap.

2.Niepubliczne przedszkola otrzymują dotacje w wysokości 75% ustalonych w budżecie Gminy Gołdap wydatków bieżących ponoszonych w przedszkolu publicznym w przeliczeniu na jedno dziecko, z tym że na dziecko niepełnosprawne w wysokości równej kwocie przewidzianej w części oświatowej subwencji ogólnej otrzymywanej przez Gminę Gołdap.

 

§ 3. 1. Warunkiem otrzymania dotacji z budżetu gminy jest złożenie przez osobę prowadzącą przedszkole lub szkołę wniosku o przyznanie dotacji najpóźniej do dnia 30 września roku poprzedzającego rok udzielenia dotacji, zgodnie z wzorem określonym w załączniku nr 1 do uchwały.

2. Osoba o której mowa w ust.1, zgłasza w formie pisemnej wszelkie zmiany danych zawartych we wniosku, w terminie 14 dni od dnia ich wystąpienia.

 

§ 4. 1.Podstawą obliczenia stawki dotacji na dany rok budżetowy dla niepublicznych szkół i przedszkoli są wydatki bieżące zapisane w uchwale budżetowej ponoszone odpowiednio w szkołach i przedszkolach tego samego typu i rodzaju prowadzonych przez Gminę, w przeliczeniu na jednego ucznia oraz informacja o sposobie wyliczenia części oświatowej subwencji ogólnej otrzymana przez Gminę Gołdap.

2. W przypadku zmiany wysokości planowanych przez organ dotujący wydatków bieżących przewidzianych na utrzymanie ucznia w szkołach i przedszkolach prowadzonych przez gminę, zmieniają się również kwoty dotacji należnej podmiotom, którym dotację ustala się według tych wydatków- poczynając od miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano zmian budżetowych.

 

§ 5. 1. Osoba prowadząca dotowane podmioty składa w terminie do 10 dnia każdego miesiąca w Urzędzie Miejskim w Gołdapi informację o faktycznej liczbie uczniów ustaloną na podstawie dokumentacji przebiegu nauczania, według stanu na pierwszy dzień danego miesiąca.

2.Wzór informacji określa załącznik nr 2 do uchwały.

3.Dotacje za lipiec - sierpień przekazywane są na podstawie informacji o liczbie uczniów z czerwca, z uwzględnieniem uczniów skreślonych z listy uczniów po złożeniu tej informacji.

 

§ 6. 1. Osoba prowadząca niepubliczne przedszkole lub szkołę, jest obowiązana przekazywać do Urzędu Miejskiego w Gołdapi pisemne rozliczenie przyznanej dotacji za okresy :

a) kwartalne - w terminie do 20 dnia, po zakończeniu kwartału,

b) roczne - w terminie do 31 stycznia roku następnego.

2.Wzór rozliczenia dotacji stanowi załącznik nr 3 do uchwały.

 

§ 7. 1. Organowi dotującemu przysługuje prawo kontroli faktycznej liczby uczniów dotowanej jednostki i prawidłowości wykorzystania dotacji w zakresie kształcenia, wychowania i opieki.

2. Kontrola obejmuje :

a) zgodność danych wykazywanych we wniosku o udzielenie dotacji, miesięcznej informacji o liczbie uczniów i w rozliczeniach dotacji - na podstawie dokumentacji przebiegu nauczania,

b) prawidłowość wykorzystania dotacji zgodnie z przeznaczeniem, o którym mowa w art.90 ust. 3d ustawy o systemie oświaty - na podstawie dokumentacji finansowo- księgowej kontrolowanej jednostki oświatowej.

 

§ 8. 1. Kontrolę przeprowadzają osoby upoważnione przez Burmistrza Gołdapi.

2. Upoważnienie zawiera :

a) oznaczenie organu, datę i miejsce wystawienia,

b) wskazanie podstawy prawnej kontroli,

c) imiona i nazwiska upoważnionych pracowników,

d) określenie nazwy kontrolowanego podmiotu i organu prowadzącego,

e) określenie zakresu kontroli,

f) datę rozpoczęcia i przewidywany termin zakończenia kontroli,

g) podpis osoby udzielającej upoważnienia z podaniem zajmowanego stanowiska i funkcji.

3. Czynności kontrolne przeprowadza się w siedzibie jednostki kontrolowanej lub organu prowadzącego w dniach i godzinach pracy obowiązujących w kontrolowanej jednostce oraz w obecności pracowników tej jednostki.

4. Kontrolujący mają prawo wglądu do dokumentacji, o której mowa § 7 ust.2 uchwały oraz do dokonywania z niej odpisów i kserokopii. Kserokopie służące jako załączniki do protokołu kontroli powinny być poświadczone za zgodność z oryginałem przez osoby reprezentujące kontrolowane jednostki.

 

§ 9. 1. Z przeprowadzonej kontroli sporządza się protokół kontroli w dwóch jednobrzmiących egzemplarzach, który podpisują kontrolujący i przedstawiciele kontrolowanej jednostki.

2. Protokół kontroli powinien zawierać :

a) nazwę jednostki kontrolowanej w pełnym brzmieniu i jej adres,

b) wskazanie osoby prowadzącej,

c) imiona, nazwiska i stanowiska służbowe osób przeprowadzających kontrolę,

d) datę rozpoczęcia i zakończenia kontroli,

e) określenie przedmiotowego zakresu kontroli i okresu objętego kontrolą,

f) imię i nazwisko osoby reprezentującej kontrolowaną jednostkę i osoby pełniącej funkcję głównego

księgowego,

g) opis dokonanych ustaleń faktycznych,

h) opis stwierdzonych nieprawidłowości z uwzględnienie ich przyczyn i skutków,

i) opis dokumentacji dotyczącej przeprowadzonych dowodów,

j) informację o sporządzonych załącznikach stanowiących dowody w stosunku do ustaleń protokołu kontroli,

k) informację o powiadomieniu przedstawiciela kontrolowanej jednostki o przysługującym mu prawie odmowy

podpisania protokołu i złożenia w terminie 3 dni od daty jego otrzymania pisemnych wyjaśnień co do

przyczyny tej odmowy,

l) dane o liczbie egzemplarzy protokołu oraz informację o doręczeniu jednego egzemplarza osobie

reprezentującej kontrolowaną jednostkę,

ł) podpisy osób kontrolujących oraz przedstawiciela kontrolowanego i głównego księgowego.

 

§ 10. 1. Jeżeli osoba reprezentująca jednostkę kontrolowaną odmawia podpisania protokołu - protokół podpisują jedynie osoby kontrolujące, czyniąc w nim adnotację o odmowie podpisania protokołu oraz dołączają pisemne wyjaśnienie przyczyn odmowy podpisu.

2. Odmowa podpisania protokołu nie wstrzymuje wydania wniosków pokontrolnych oraz dochodzenia zwrotu dotacji w trybie określonym w odrębnych przepisach.

3. Osoba reprezentująca jednostkę kontrolowaną może zgłosić do Burmistrza Gołdapi w terminie 7 dni od dnia podpisania protokołu kontroli, pisemne wyjaśnienie co do ustaleń zawartych w protokole.

 

§ 11. 1. W przypadku stwierdzenia w trakcie kontroli nieprawidłowości mających wpływ na prawo lub wysokość dotacji przysługującej kontrolowanej jednostce Burmistrz Gołdapi w terminie 14 dni od dnia podpisania protokołu lub wpływu wyjaśnień, o których mowa w § 10 ust.3, kieruje do kontrolowanej jednostki wystąpienie pokontrolne wzywające do zwrotu całości lub części przekazanej dotacji.

2. Wystąpienia pokontrolnego nie kieruje się, jeżeli Burmistrz Gołdapi uwzględni wyjaśnienia, o których mowa w

§ 10 ust.3.

 

§ 12. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Gołdapi.

 

§ 13. Traci moc :

Uchwała Nr. XXV/149/2008 Rady Miejskiej w Gołdapi z dnia 18 września 2008 roku w sprawie ustalenia trybu udzielania i rozliczania dotacji przedszkolom niepublicznym.

 

§ 14. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko - Mazurskiego.

 

 

Przewodnicząc Rady Miejskiej

 

Wojciech Hołdyński

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UZASADNIENIE

 

 

 

Niepubliczne przedszkola jak i niepubliczne szkoły mogą być zakładane i prowadzone przez osoby fizyczne lub prawne inne niż jednostka samorządu terytorialnego.

 

Zgodnie z ustawą o systemie oświaty powyższe osoby fizyczne lub prawne mają prawo do otrzymania z budżetu gminy dotacji przedmiotowej na każde dziecko, do czego zobowiązuje art.90 ust.4 ustawy o systemie oświaty.

W myśl art.90 ust.4 w/w ustawy organ stanowiący jednostki samorządu terytorialnego ustala tryb udzielania i rozliczania dotacji

 

Załącznik Nr 1

do uchwały Nr

Rady Miejskiej w Gołdapi

z dnia

 

 

pieczęć organu prowadzącego-osoby prawnej lub

imię i nazwisko osoby fizycznej

 

 

Burmistrz Gołdapi

19-500 Gołdap

Plac Zwycięstwa 14

 

 

WNIOSEK O UDZIELENIE DOTACJI OŚWIATOWEJ na rok ...............

 

 

1. Nazwa i adres osoby prowadzącej...............................................................................................................................

 

2. Dane szkoły :

 

- nazwa ...........................................................................................................................................................................

 

- typ i rodzaj szkoły ( przedszkola) ..................................................................................................................................

 

- charakter : (publiczny ,niepubliczny ).............................................................................................................................

 

- adres i numery telefonów ..............................................................................................................................................

 

3. Nazwa banku oraz numer rachunku właściwego do przekazywania dotacji

 

...........................................................................................................................................................................

 

5. Planowana liczba uczniów w .................... roku w okresach:

styczeń - sierpień .....................

wrzesień - grudzień ....................

 

w tym :

 

- w szkole podstawowej :

w okresach :

 

styczeń - sierpień .............

wrzesień - grudzień ................

 

w oddziale przedszkolnym :

w okresach :

styczeń - sierpień ...................

wrzesień - grudzień ...............

 

w tym planowana liczba uczniów niepełnosprawnych (objętych wczesnym wspomaganiem rozwoju )

w okresach:

styczeń - sierpień .....................

wrzesień - grudzień ...................

 

6. Zobowiązuję się do comiesięcznego składania informacji o aktualnej liczbie uczniów.

 

( miejscowość, data) ( pieczątka imienna i czytelny podpis )

 

 

 

Załącznik nr 2

do Uchwały

Rady Miejskiej w Gołdapi Nr............................

z dnia............................

 

 

............................................

(pieczęć organu prowadzącego - osoby prawnej lub imię i nazwisko osoby fizycznej)

 

Termin złożenia do 10 dnia każdego miesiąca

 

BURMISTRZ GOŁDAPI

 

 

INFORMACJA MIESIĘCZNA O AKTUALNEJ LICZBIE UCZNIÓW WEDŁUG STANU NA PIERWSZY DZIEŃ MIESIĄCA .........................................20.............. roku

 

 

1. Nazwa i adres szkoły ( przedszkola) ....................................................................................................................

 

2. Aktualna liczba uczniów ogółem .............................................

 

w tym : w szkole ...................

 

w oddziale przedszkolnym...................

 

3. aktualna liczba wychowanków niepełnosprawnych ....................

 

4. liczba dzieci objętych wczesnym wspomaganiem .....................

 

 

 

 

 

 

............................................. ..........................................................

(miejscowość, data) ( pieczątka imienna i podpis

 

Załącznik nr 3

do Uchwały Nr.............................

Rady Miejskiej w Gołdapi

z dnia .........................................

 

....................................

(pieczątka osoby prawnej lub imię i nazwisko osoby fizycznej)

 

 

BURMISTRZ GOŁDAPI

 

 

Rozliczenie dotacji oświatowej otrzymanej z budżetu Gminy Gołdap.

 

1.Nazwa i adres dotowanej szkoły (przedszkola) ........................................................................................

 

2.Rozliczenie za okres :

 

a) I kwartał ...............roku

 

b) II kwartał .............roku

 

c) III kwartał.............roku

 

d) IV kwartał ............roku

 

e) za rok.........................

 

3. Kwota dotacji (narastająco od początku roku do końca okresu sprawozdawczego ) otrzymana...........................zł.

wykorzystana............................... zł.

 

4.Faktyczna liczba uczniów dotowanej szkoły w okresie od początku roku do końca okresu rozliczeniowego

( należy podać za każdy miesiąc osobno):

 

Miesiąc

Liczba ogółem

w tym :

liczba dzieci niepełnosprawnych

liczba dzieci objętych wczesnym wspomaganiem

liczba dzieci i nazwa gminy, z której pochodzą

Styczeń

 

 

 

 

Luty

 

 

 

 

Marzec

 

 

 

 

Kwiecień

 

 

 

 

Maj

 

 

 

 

Czerwiec

 

 

 

 

Lipiec

 

 

 

 

Sierpień

 

 

 

 

Wrzesień

 

 

 

 

Październik

 

 

 

 

Listopad

 

 

 

 

Grudzień

 

 

 

 

 

 

5.Zestawienie wydatków dotowanej jednostki sfinansowanych z dotacji ( narastająco od początku roku do końca okresu rozliczeniowego ) :

 

Lp.

Rodzaj wydatku

Kwota wydatku

1

Wynagrodzenia nauczycieli

 

2

Wynagrodzenia pozostałych pracowników

 

3

Pochodne od wynagrodzeń

 

4

Wydatki rzeczowe razem w tym :

 

 

czynsz

 

 

opłata za wynajem pomieszczeń

 

 

opłata za energię elektryczną

 

 

opłata za wodę i ścieki

 

 

opłata za wywóz śmieci

 

 

zakup środków czystości

 

 

zakup pomocy dydaktycznych

 

 

zakup wyposażenia placówki

 

 

zakup artykułów administracyjno-biurowych

 

 

opłaty pocztowe

 

 

opłaty telekomunikacyjne

 

 

pozostałe wydatki niestanowiące wydatków majątkowych (wymienić)

 

 

 

 

 

Suma wydatków .......................

 

Kwota niewykorzystanej dotacji ..................... słownie ..............................

 

 

..................................................................................

 

(imię i nazwisko osoby sporządzającej sprawozdanie)

 

1) oświadczam, że wszystkie podane we wniosku przeze mnie dane są zgodne ze stanem faktycznym.

2) oświadczam, że znane mi są przepisy o odpowiedzialności za naruszenie finansów publicznych, o których

mowa w ustawie z dnia 17 grudnia 2004 r. o odpowiedzialności za naruszenie dyscypliny finansów

publicznych ( Dz. U. z 2005 r. Nr.14, poz.114, z póżn.zm. )

3) oświadczam, że znane mi są przepisy Uchwały Nr .......Rady Miejskiej w Gołdapi z dnia ...............w sprawie określenia trybu udzielania i rozliczania dotacji dla przedszkoli, szkół i placówek publicznych i niepublicznych prowadzonych przez osoby fizyczne i prawne inne niż jednostki samorządu terytorialnego oraz trybu i zakresu kontroli prawidłowości ich wykorzystania.

 

 

........................................................... .................................................................

(miejscowość i data) ( czytelny podpis składającego wniosek)

 

 

 

 

 

Uchwała nr …../..../2012

Rady Miejskiej w Gołdapi

z dnia …........................... 2012r.

 

w sprawie przyjęcia Programu współpracy Gminy Gołdap z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2013.

 

Działając na podstawie art. 5a ust. 1 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 roku o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (t.j. Dz.U. z 2010r. Nr 234, poz. 1536z późn. zm.) oraz art. 18 ust. 2 pkt. 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (tj. Dz.U. z 2001 r. Nr 142 poz. 1591 z późn. zm.) Rada Miejska w Gołdapi uchwala co następuje:

 

§ 1.

 

  1. Przyjmuje się ,,Program współpracy Gminy Gołdap z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o któych mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2013”.

  2. Program stanowi załącznik do niniejszej uchwały.

 

§ 2.

 

Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Gołdapi.

 

§ 3.

 

Traci moc uchwała nr XIV/97/2011 Rady Miejskiej w Gołdapi z dnia 29 listopada 2011r. w sprawie przyjęcia Programu współpracy Gminy Gołdap z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie w roku 2012.

 

§ 4.

 

Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 stycznia 2013 r.

 

 

Przewodniczący Rady Miejskiej

 

Wojciech Hołdyński

 

Załącznik do uchwały nr …./...../2012
Rady Miejskiej w Gołdapi
z dnia …. listopada 2012 r.


 

Program współpracy Gminy Gołdap z organizacjami pozarządowymi

oraz podmiotami , o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy

o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie

na rok 2013.


 

Rozdział I

Informacje ogólne.

 

§ 1.

1. Ilekroć w Programie współpracy Gminy Gołdap z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2013 jest mowa o:

a) ustawie – należy przez to rozumieć ustawę z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (tekst jedn. Dz. U. z 2010, nr 234, poz.1536 z późn. zm.);

b) programie współpracy – rozumie się przez to Program Współpracy Gminy Gołdap z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2013;

c) dotacji – rozumie się przez to dotację w rozumieniu art. 127 ust. 1 pkt 1 lit. e ustawy z dnia 27 sierpnia 2009 r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2009 r. Nr 157, poz. 1240, z późn. zm.);

d) organizacjach – rozumie się przez to organizacje pozarządowe oraz podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie;

e) gminie – rozumie się przez to Gminę Gołdap;

f) urzędzie – rozumie się przez to Urząd Miejski w Gołdapi;

g) komisjach – rozumie się przez to komisje konkursowe ds. opiniowania ofert na realizację zadań publicznych.

 

2. Za realizację postanowień Programu odpowiadają:

a) Rada Miejska i jej komisje - w zakresie wytyczania polityki społecznej i finansowej, nawiązywania współpracy z organizacjami;

b) Burmistrz Gołdapi - w zakresie realizacji tej polityki, podejmowania współpracy z organizacjami, dysponowania środkami w ramach budżetu, decydowania o przyznaniu dotacji i innych form pomocy poszczególnym organizacjom.

c) Gminne jednostki organizacyjne i samorządowe instytucje kultury - w zakresie bieżącej współpracy z organizacjami.

d) Komisja konkursowa, zwana dalej ,,Komisją” w zakresie opiniowania wniosków o przyznanie dotacji lub innej formy pomocy.

e) Pełnomocnik Burmistrza d/s współpracy z organizacjami pozarządowymi zwany dalej "Pełnomocnikiem" – w zakresie koordynacji działań związanych z opracowaniem, realizacją i monitoringiem programu współpracy.

 

3. Podstawy prawne współpracy:

a) Ustawa z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010r. Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.).

b) Ustawa z dnia 27 sierpnia 2009r. o finansach publicznych (Dz. U. z 2009r. Nr 157 poz. 1240 z późn. zm.).

c) ustawa z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. Z 2001r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.).

d) inne akty prawne regulujące realizację zadań w poszczególnych obszarach tematycznych programu.

 

 

Rozdział II

Cele, zakres przedmiotowy i ogólne postanowienia programu współpracy.

 

§ 2.

1. Cele główne programu współpracy to umacnianie demokratycznego ładu społecznego w środowisku lokalnym poprzez budowanie stabilnego partnerstwa pomiędzy samorządem a organizacjami, opartego na długotrwałej współpracy, służącego do lepszego rozpoznawania i zaspokajania potrzeb społecznych mieszkańców Gminy w sposób skuteczny i efektywny oraz zwiększenie efektywnej realizacji zadań Samorządu Gminy Gołdap na rzecz mieszkańców gminy.

 

2. Cele szczegółowe programu współpracy to:

a) tworzenie warunków do zwiększenia aktywności społecznej mieszkańców gminy,

b) zwiększenie wpływu sektora obywatelskiego na kreowanie polityki społecznej w gminie,

c) poprawa jakości życia mieszkańców, poprzez pełniejsze zaspokajanie potrzeb społecznych,

d) uzupełnienie działań oraz zadań gminy w zakresie nie objętym przez struktury samorządowe,

e) zwiększenie udziału mieszkańców w rozwiązywaniu lokalnych problemów,

f) promocja Gminy Gołdap,

g) zwiększenie wiedzy i świadomości instytucji publicznych, mieszkańców i innych podmiotów na temat roli i funkcjonowania sektora pozarządowego w gminie.

 

§ 3.

Przedmiot współpracy:

1. Zadania samorządu gminy określone w ustawie z dnia 8 marca 1990r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.).

2. Zadania pożytku publicznego wymienione w art. 4 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010r. Nr 234, poz. 1536 z późn. zm.).

3. Zadania określone w strategiach i programach przyjętych do realizacji przez Samorząd Gminy.

 

§ 4.

1. Gmina Gołdap realizuje zadania publiczne we współpracy z organizacjami na podstawie rocznego programu współpracy i działania te obejmują rok kalendarzowy 2013.

2. Program współpracy dotyczy organizacji pozarządowych oraz pomiotów, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie prowadzących swoją działalność na terenie Gminy Gołdap lub na rzecz jej mieszkańców (bez względu na siedzibę podmiotu).

 

Rozdział III

Zasady współpracy.

 

§ 5.

Współpraca z organizacjami odbywa się na zasadach: pomocniczości, suwerenności stron, partnerstwa, efektywności, uczciwej konkurencji i jawności:

1.Zasada pomocniczości – oznacza to, że Gmina powierza organizacjom lub wspiera realizację zadań, a organizacje zapewniają ich wykonanie w sposób ekonomiczny, profesjonalny i terminowy.

2. Zasada suwerenności stron – oznacza to, że stosunki pomiędzy Gminą a organizacjami kształtowane będą z poszanowaniem wzajemnej autonomii i niezależności w swojej działalności statutowej.

3. Zasada partnerstwa – oznacza dobrowolną współpracę równoprawnych partnerów na warunkach określanych stosowną umową lub porozumieniem.

4. Zasada efektywności – polega na dążeniu do osiągnięcia możliwie najlepszych efektów w realizacji zadań publicznych.

5. Zasada uczciwej konkurencji i jawności - zakłada kształtowanie przejrzystych zasad współpracy opartych na równych, jawnych kryteriach wspierania organizacji pozarządowych. Zarówno gmina jak i organizacje w trakcie udzielania dotacji oraz wydatkowania przyznanych środków publicznych działają zgodnie z prawem i dobrymi obyczajami.

 

 

Rozdział IV

Zakres i formy współpracy.

 

§ 6.

1. Współpraca będzie prowadzona w formach: finansowej i pozafinansowej.

2. Współpraca finansowa polega na realizacji zadań publicznych poprzez:

a) powierzenie zadania publicznego wraz z przekazaniem 100% kosztów całkowitych na realizację oferowanego zadania,

b) wspieranie zadania publicznego wraz z przekazaniem do 80% kosztów całkowitych na realizację oferowanego zadania.

3. Dotacje nie mogą być udzielone na:

a) przedsięwzięcia, które są dofinansowywane z budżetu Gminy lub jego funduszy celowych na podstawie odrębnych przepisów,

b) pokrycie deficytu zrealizowanych wcześniej przedsięwzięć,

c) zakup lub budowę budynków, lokali, zakup gruntów oraz środków transportu,

d) działalność gospodarczą podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego,

e) działalność polityczną i religijną.

4. Współpraca pozafinansowa odbywać się może poprzez następuje formy:

a) podejmowanie i prowadzenie bieżącej współpracy z organizacjami;

b) zawieranie porozumień i umów dotyczących wspólnej realizacji zadań i projektów;

c) pomoc w uzyskaniu lokalu lub gruntu z przeznaczeniem na działalność statutową organizacji;

d) udostępniania lokalu na spotkania organizacji oraz spotkania otwarte;

e) współpracę w pozyskiwaniu środków finansowych z innych źródeł;

f) organizowanie otwartych spotkań pomiędzy organizacjami a przedstawicielami samorządu oraz organizowanie konsultacji i szkoleń;

g) pomoc w nawiązywaniu kontaktów w skali lokalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej;

h) wzajemne informowanie się o planowanych kierunkach działalności i współdziałania w celu zharmonizowania tych kierunków;

i) konsultowanie z organizacjami, odpowiednio do zakresu ich działania, projektów aktów normatywnych w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji;

j) konsultowanie projektów aktów normatywnych dotyczących sfery zadań publicznych, o której mowa w art. 4 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, z radami działalności pożytku publicznego, w przypadku ich utworzenia przez właściwe jednostki samorządu terytorialnego;

k) tworzenie wspólnych zespołów o charakterze doradczym i inicjatywnym, złożonych z przedstawicieli organizacji oraz przedstawicieli Gminy;

l) umowy o wykonanie inicjatywy lokalnej na zasadach określonych w ustawie;

m) umów partnerstwa określonych w ustawie z dnia 6 grudnia 2006r. o zasadach prowadzenia polityki rozwoju;

n) promocję podmiotów prowadzących działalność pożytku publicznego w mediach;

o) obejmowaniu patronatem przez Burmistrza i Radę Miejską przedsięwzięć realizowanych przez organizacje pozarządowe.

5. We wszystkich formach współpracy, o których mowa w Programie obowiązuje zasada pisemności.

 

§ 7.

1. Gmina Gołdap w roku 2013 będzie wspierała organizacje w realizacji, w szczególności następujących zadań:

a) promocja gminy;

b) wypoczynek dzieci i młodzieży oraz organizacja spotkań edukacyjnych dzieci i młodzieży;

c) pomoc materialna dla uczniów i studentów;

d) upowszechnianie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego poprzez organizację wydarzeń kulturalnych, artystycznych, spektakli, konkursów i wystaw;

e) rozwój wspólnot i społeczności lokalnych;

f) wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej oraz rozwój sportu;

g) promocja i organizacja wolontariatu;

h) edukacja ekologiczna;

i) ratownictwo wodne.

2. Zadanie realizowane ma być w roku 2013.

3. Szczegóły zadania określa oferta i umowa na realizację zadania.

 

Rozdział V

Wysokość środków przeznaczonych na realizację programu.

 

§ 8 .

1.Finansowanie zadań zleconych do realizacji organizacjom odbywa się w ramach budżetu Gminy na rok 2013.

2. Wysokość środków przeznaczonych na realizację zadań publicznych na rok 2013 w ramach Programu współpracy planowana jest w kwocie 389 000,00 zł i wynosi odpowiednio:

 

 

Lp.

Rodzaj zadania

Kwota planowana

Tryb zlecania zadania

1

Promocja gminy.

197 000,00 zł

Otwarty konkurs ofert na podstawie uchwały nr V/29/11 Rady Miejskiej w Gołdapi z dnia 1 marca 2011 r. w sprawie trybu postępowania o udzielenie dotacji z budżetu Gminy Gołdap podmiotom niezaliczanym do sektora finansów publicznych i niedziałającym w celu osiągnięcia zysku na realizację zadań publicznych innych niż wskazane ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, sposobu rozliczania dotacji oraz kontroli wykonania zleconych zadań.

2

Wypoczynek dzieci i młodzieży oraz organizacja spotkań edukacyjnych dzieci i młodzieży.

8 000,00 zł

Otwarty konkurs ofert na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

3

Pomoc materialna dla uczniów i studentów.

30 000,00 zł

Otwarty konkurs ofert na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

4

Upowszechnianie kultury, sztuki, ochrony dóbr kultury i dziedzictwa narodowego poprzez organizację wydarzeń kulturalnych, artystycznych, spektakli, konkursów i wystaw.

18 000,00 zł

Otwarty konkurs ofert na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

5

Rozwój wspólnot i społeczności lokalnych.

15 000,00 zł

Otwarty konkurs ofert na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

6

Wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej.

15 000,00 zł

Otwarty konkurs ofert na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

7

Rozwój sportu.

92 000,00 zł

Otwarty konkurs ofert na podstawie uchwały nr VI/37/11 Rady Miejskiej w Gołdapi z dnia 29 marca 2011 r.w sprawie określenia warunków i trybu finansowania zadania własnego Gminy Gołdap w zakresie tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu.

8

Promocja i organizacja wolontariatu.

6 000,00 zł

Otwarty konkurs ofert na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

9

Edukacja ekologiczna.

3 000,00 zł

Otwarty konkurs ofert na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

10

Ratownictwo wodne.

5 000,00 zł

Zlecenie zadania na podstawie ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

 

3. Wymienione w pkt. 2 kwoty są kwotami orientacyjnymi. Ostateczna wysokość środków na realizację poszczególnych działań określona zostanie przez Radę Miejską w uchwale budżetowej.

 

 

Rozdział VI

Sposób realizacji programu.
Zlecanie realizacji zadań.

 

§ 9 .

1. Zlecanie realizacji zadań publicznych następuje w wyniku otwartego konkursu ofert.

2. Szczegółową procedurę zlecania realizacji zadań określa Burmistrz w formie zarządzenia.

3. Zarządzenie, o którym mowa w ust.2 powinno zawierać w szczególności:

a) rodzaj zadania,

b) wysokość środków publicznych przeznaczonych na realizację tego zadania,

c) zasady przyznawania dotacji,

d) terminy i warunki realizacji zadania,

e) termin składania ofert,

f) tryb i kryteria stosowane przy wyborze ofert oraz termin dokonywania wyboru ofert,

g) informację o zadaniach i ich kosztach realizowanych w roku poprzednim,

h) wzory dokumentów konkursowych (wzór oferty na realizację zadania, wzór umowy na realizację zadania oraz wzór sprawozdania z realizacji zadania).

4. Szczegóły przedmiotu zadań o których mowa w § 9 ust. 3 lit a określi Burmistrz w ogłoszeniu o konkursie.

5. Otwarty konkurs ogłasza się w Biuletynie Informacji Publicznej (bip.goldap.pl) , na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Gołdapi oraz na stronie internetowej Gminy Gołdap (www.goldap.pl) w zakładce Organizacje pozarządowe.

6. Organizacje ubiegające się o finansowanie zadania z budżetu Gminy Gołdap składają wnioski do Burmistrza Gołdapi.

7. W danym roku organizacja może złożyć maksymalnie trzy wnioski do obowiązującego programu współpracy.

8. W ciągu 7 dni od upływu terminu do składania wniosków, lista podmiotów ubiegających się o pomoc, rodzaj zadań oraz wielkość wnioskowanych dotacji zostanie umieszczona na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego oraz zostanie podana do publicznej wiadomości na stronie internetowej Gminy Gołdap.

9. Wstępnej oceny formalnej złożonych ofert dokonuje Pełnomocnik.

10. Ocena formalna ofert składa się z dwóch etapów:

a) etap I - ocena formalna według kryteriów, których niespełnienie skutkuje automatycznym odrzuceniem oferty,

b) etap II – ocena formalna, z możliwością uzupełnienia braków formalnych oferty.

11. Kryteria formalne obowiązujące w I etapie:

a) oferta została złożona przez uprawnionego oferenta,

b) oferta została złożona na obowiązującym druku,

c) oferta została złożona terminowo,

d) zadanie mieści się w działalności statutowej organizacji.

12. Nie spełnienie jednego lub więcej kryteriów etapu I oceny formalnej skutkować będzie odrzuceniem oferty.

13. Kryteria formalne obowiązujące w II etapie:

a) oferta jest złożona na realizację jednego z zadań konkursu ofert,

b) oferta wypełniona jest komputerowo,

c) oferta jest wypełniona we wszystkich rubrykach,

d) oferta nie zawiera błędów rachunkowych,

e) oferta zawiera wymagany wkład własny,

f) oferta zawiera wszystkie wymagane załączniki,

g) kopie przedstawionych załączników poświadczone zostały za zgodne z oryginałem,

h) oferta i załączniki podpisane są przez uprawnione osoby.

14.W razie stwierdzenia ewentualnych braków formalnych w II etapie Pełnomocnik wzywa zainteresowanych do ich usunięcia w terminie 4 dni liczonych od dnia doręczenia wezwania do usunięcia braków oferty, pod rygorem pozostawienia wniosku bez rozpatrzenia.

15. W przypadku uzupełnienia braków formalnych w przewidzianym terminie, oferta spełniająca wszystkie kryteria oceny formalnej I i II etapu kierowana jest do Komisji Konkursowej.

16. Komisja Konkursowa weryfikuje oferty pod względem formalnym.

17.W przypadku zakwestionowania przez przynajmniej jednego członka Komisji Konkursowej prawidłowości oceny formalnej dokonanej przez Pełnomocnika, oferta podlega ponownemu rozpatrzeniu pod względem formalnym przez Komisję. W przypadku pozytywnej oceny formalnej zostaje dopuszczona do oceny merytorycznej.

18. Komisja Konkursowa dokonuje punktowej oceny ofert pod względem merytorycznym zgodnie z następującymi kryteriami:

a) merytoryczną zawartością projektu, jego zbieżnością z hierarchią potrzeb i zadań Gminy,

b) korzyściami płynącymi dla mieszkańców Gminy i mających wpływ na jej rozwój,

c) kosztami projektu, w tym wysokością wkładu własnego wnioskodawcy, udziałem innych źródeł finansowania, strukturą wydatków,

d) perspektywami kontynuacji projektu i potencjalnymi źródłami jego dalszego finansowania,

e) stosunkiem ponoszonych nakładów do długofalowych efektów projektu.

19. Lista rankingowa wniosków zostaje opublikowana na stronie internetowej Gminy Gołdap, w Biuletynie Informacji Publicznej i na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego.

20. Opiniowanie wniosków przez Komisję następuje w ciągu 31 dni od dnia zamknięcia naboru wniosków. Zaopiniowane wnioski kierowane są do Burmistrza Gołdapi.

21. Burmistrz Gołdapi zapoznając się z opinią Komisji Konkursowej ostatecznie wybiera i zatwierdza w formie zarządzenia zadania do realizacji.

22. Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert następuje niezwłocznie po rozstrzygnięciu, w Biuletynie Informacji Publicznej, na tablicy ogłoszeń Urzędu Miejskiego w Gołdapi oraz na stronie internetowej Gminy Gołdap.

23. Ogłoszenie wyników otwartego konkursu ofert zawiera nazwę oferenta, nazwę zadania publicznego oraz wysokość przyznanych środków publicznych.

24. Wykaz organizacji, którym zlecono realizację zadań publicznych w danym roku, zadań i kwot dotacji przyznanych na te zadania będzie publikowany w załączniku do sprawozdania z wykonania budżetu Gminy

25. W sytuacji, gdy pula przeznaczona na granty nie zostanie rozdysponowana w całości, możliwe jest ogłoszenie II edycji naboru.

26. Zadania spoza katalogu wymienionego w art. 4 ust. 1 ustawy o działalności pożytku publicznego mogą być zlecane i dofinansowywane przez Gminę Gołdap w trybie uchwały Nr V/29/11 Rady Miejskiej w Gołdapi z dnia 1 marca 2011 r. w sprawie trybu postępowania o udzielenie dotacji z budżetu Gminy Gołdap podmiotom niezaliczanym do sektora finansów publicznych i niedziałającym w celu osiągnięcia zysku na realizację zadań publicznych innych niż wskazane ustawą o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, sposobu rozliczania dotacji oraz kontroli wykonania zleconych zadań.

27. Zadania z zakresu rozwoju sportu mogą być zlecane w trybie uchwały Nr VI/37/11 Rady Miejskiej w Gołdapi z dnia 29 marca 2011 r.w sprawie określenia warunków i trybu finansowania zadania własnego Gminy Gołdap w zakresie tworzenia warunków sprzyjających rozwojowi sportu.

 

§ 10.

1.Na wniosek organizacji Gmina może zlecić realizację zadania publicznego z pominięciem konkursu ofert, spełniającego łącznie następujące warunki:

a) wysokość dofinansowania lub finansowania zadania publicznego nie przekracza kwoty 10 000,00 zł;

b) zadanie publiczne ma być realizowane w okresie nie dłuższym niż 90 dni;

c) wysokość środków finansowych przyznanych przez Burmistrza Gołdapi w trybie, o którym mowa w ust. 1, nie może przekroczyć 20% dotacji planowanych w roku budżetowym na realizację zadań publicznych przez organizacje pozarządowe oraz podmioty wymienione w art. 3 ust. 3.

2. W przypadku złożenia przez organizacje oferty uznając celowość realizacji zadania publicznego stosuje się postępowanie z art. 19 a ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie.

 

 

Rozdział VII

Tryb powoływania i zasady działania Komisji Konkursowej.

 

§ 11.

1. Burmistrz ogłaszając otwarty konkurs ofert powołuje komisję konkursową w celu opiniowania złożonych wniosków.

2. W skład Komisji wchodzi:

a) trzech przedstawicieli Burmistrza,

b) trzech przedstawicieli wskazanych przez organizacje pozarządowe.

3. W pracach Komisji mogą uczestniczyć osoby nie będące członkami komisji, wykonujące czynności związane z obsługą konkursu oraz z głosem doradczym osoby posiadające specjalistyczną wiedzę w dziedzinie obejmującej zakres zadań publicznych, których konkurs dotyczy, zaproszone przez Przewodniczącego komisji.

4. Do członków Komisji stosuje się przepisy ustawy z dnia 14 czerwca 1960r. – Kodeks postępowania administracyjnego (Dz.U.z 2000r Nr 98, poz. 1071, z późn.zm) dotyczące wyłączenia pracownika.

5. Członkowie Komisji przed przystąpieniem do opiniowania ofert, po zapoznaniu się z wykazem oferentów składają oświadczenie stanowiące załącznik nr 1 do Programu współpracy.

6. Podczas pierwszego posiedzenia Komisja wybiera ze swojego składu Przewodniczącego, Wiceprzewodniczącego oraz Sekretarza.

7. W przypadku wyłączenia z postępowania lub nieobecności poszczególnych członków Komisji, posiedzenie odbywa się i podejmuje prawomocne decyzje w zmniejszonym składzie pod warunkiem, że bierze w nim udział co najmniej trzech członków Komisji.

8. Do zadań Przewodniczącego Komisji należy w szczególności:

a) ustalenie przedmiotu i terminów posiedzeń Komisji;

b) inicjowanie i organizowanie pracy Komisji;

c) zlecanie Pełnomocnikowi przygotowania dodatkowych wyjaśnień dotyczących ofert.

9. Komisja obraduje na posiedzeniach zamkniętych, bez udziału oferentów.

10. Członkowie Komisji biorą udział w posiedzeniach wyłącznie osobiście.

11. Na każdym z posiedzeń Komisji sporządzana jest lista obecności.

12. Posiedzenia Komisji są protokołowane przez Sekretarza bądź innego członka Komisji wskazanego przez Przewodniczącego.

13. Udział w pracach Komisji jest nieodpłatny i nie przysługuje zwrot kosztów podróży.

14. Obsługę techniczną i biurową Komisji zapewnia urząd.

15. Członkowie Komisji informowani są o posiedzeniu z conajmniej czterodniowym wyprzedzeniem drogą telefoniczną oraz poprzez pocztę elektroniczną.

16. W procesie opiniowania ofert Komisja dokonuje następujących czynności:

a) zapoznaje się z ofertami złożonymi w konkursie,

b) weryfikuje złożone oferty pod względem formalnym,

c) po zapoznaniu się z merytoryczną treścią ofert, każdy członek Komisji dokonuje indywidualnej oceny za pomocą karty, stanowiącej załącznik nr 2 do Programu współpracy,

d) przygotowuje listę rankingową ofert wraz z ofertami rekomendowanymi do dofinansowania oraz propozycją wysokości dotacji,

e) każdy członek Komisji ocenia indywidualnie oferty nadając poszczególnym ofertom określoną liczbę punktów,

f) po zsumowaniu punktów od wszystkich członków Komisji, dzielimy uzyskaną sumę przez liczbę oceniających i tworzymy ranking,

g) ranking wraz z proponowaną kwotą dofinansowania ofert oraz uzasadnieniem Komisja przedstawia Burmistrzowi,

h) minimalna liczba punktów kwalifikująca ofertę do dofinansowania wynosi 40 punktów,

i) w przypadku równej liczby punktów o kolejności na liście rankingowej decyduje Komisja zgodnie z zapisami paragrafu 11 Programu współpracy (pkt.. 17 i 18).

17. Decyzje Komisji podejmowane są w głosowaniu jawnym, zwykłą większością głosów obecnych na posiedzeniu Komisji.

18. W przypadku równej liczby głosów decydujący jest głos Przewodniczącego Komisji.

19. Komisja Konkursowa jest organem opiniodawczym. Jej decyzje nie wiążą organu ogłaszającego konkurs. Decyzję o wyborze oferty i udzieleniu dotacji na realizację zadania publicznego podejmuje Burmistrz Gołdapi

 

 

Rozdział VIII

Udział organizacji w działaniach programowych samorządu.

 

§ 12.

1. Burmistrz Gołdapi może powoływać w drodze zarządzenia zespoły doradcze, opiniujące lub inicjatywne z udziałem przedstawicieli organizacji.

2. Celem działalności wspólnych zespołów może być w szczególności:

a) diagnozowanie problemów i potrzeb społecznych;

b) tworzenie i konsultowanie programów o charakterze strategicznym;

c) opiniowanie aktów prawa lokalnego.

3. Organizacje mają prawo inicjowania powoływania wspólnych zespołów. Inicjatywę taką zgłasza się do Burmistrza Gołdapi proponując cel dla jakiego dany zespół ma zostać powołany wraz z uzasadnieniem potrzeby jego powołania.

 

Rozdział IX

Lokale, budynki i grunty.

 

§ 13.

1. Podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego mogą ubiegać się o uzyskanie na preferencyjnych zasadach nieruchomości na potrzeby prowadzenia tej działalności.

2. Organizacje, ubiegające się o nieruchomość zobowiązane są do złożenia następujących dokumentów:

a) raportu z działalności organizacji w roku poprzednim (nie dotyczy podmiotów nowopowstałych),

b) sprawozdania finansowego za ubiegły rok (nie dotyczy podmiotów nowopowstałych),

c) wniosku z opisem programów i działań, które będą realizowane w nieruchomości,

d) dokumentów potwierdzających status prawny wnioskodawcy.

3. Stosownie do możliwości, które wynikają z zasobów będących w dyspozycji gminy, Burmistrz Gołdapi w formie zarządzenia podejmuje decyzję o udostępnieniu w formie najmu bądź użyczenia nieruchomości, a także warunkach na jakich zostanie zawarta umowa, biorąc pod uwagę:

a) istnienie lub brak podobnych ofert na terenie miasta i gminy,

b) korzyści dla mieszkańców miasta i gminy wynikające z nowej funkcji nieruchomości,

c) możliwość realizacji zadania przez podmiot ubiegający się o nieruchomość,

d) współpraca z innymi podmiotami publicznymi i niepublicznymi przy realizacji zadania,

e) finansowe możliwości organizacji – perspektywy finansowania działalności zaplanowanej w nieruchomości.

4. Pierwszeństwo w udostępnieniu nieruchomości na preferencyjnych warunkach posiadają organizacje o celach statutowych i działalności najbardziej zbieżnych z celami i kierunkami działalności Samorządu.

5. Podmioty prowadzące działalność pożytku publicznego, które użytkują nieruchomość na preferencyjnych zasadach, zobowiązane są do składania w terminie do 31 marca każdego roku rocznych sprawozdań merytorycznych ze sposobu jego wykorzystywania w roku poprzednim.

 

Rozdział X

Promocja działalności organizacji w mediach.

 

§ 14.

Promocja działalności organizacji w mediach może być prowadzona poprzez zamieszczanie na portalu internetowym zbliska.goldap.pl informacji i ogłoszeń dotyczących ich bieżącej działalności, a także na stronie internetowej Gminy Gołdap.

 

Rozdział XI

Informacja o tworzeniu oraz przebiegu konsultacji programu.

 

§ 15.

1. Projekt Programu współpracy opracowany został na podstawie Programów współpracy Gminy Gołdap z organizacjami pozarządowymi obowiązujących w latach poprzednich, z uwzględnieniem uwag i doświadczeń w trakcie realizacji.

2. Burmistrz Gołdapi uruchamia procedurę konsultacji Programu współpracy w trybie i na zasadach określonych uchwałą nr II/6/10 Rady Miejskiej w Gołdapi z dnia 6 grudnia 2010r. w sprawie określenia sposobu konsultowania z organizacjami pozarządowymi i podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie, projektów aktów prawa miejscowego w dziedzinach dotyczących działalności statutowej tych organizacji.

3. Wyniki konsultacji zamieszczane są na stronie internetowej Gminy Gołdap oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

4. Konsultacje społeczne rocznego programu współpracy na rok 2013 zostały przeprowadzone w sposób określony w uchwale, o której mowa w ust. 2.

 

Rozdział XI

Przepisy końcowe.

 

§ 16.

Uchwalony program współpracy na 2013 rok podaje się do publicznej wiadomości poprzez zamieszczenie na stronie internetowej Gminy Gołdap oraz w Biuletynie Informacji Publicznej.

 

§ 17.

1. Ocena realizacji programu współpracy na 2013 rok zostanie przedstawiona Radzie Miejskiej w Gołdapi w formie raportu w terminie do 30 kwietnia 2014 roku.

2. Raport z realizacji programu współpracy powinien zawierać następujące mierniki oceny realizacji:

a) wysokość środków finansowych przekazanych organizacjom pozarządowym z budżetu gminy na realizację zadań publicznych,

b) liczbę ofert złożonych przez organizacje pozarządowe na realizację zadań publicznych,

c) liczbę zadań publicznych realizowanych przez organizacje pozarządowe,

d) liczbę organizacji pozarządowych, którym zlecono realizację zadań publicznych,

e) formy i zakres współpracy Gminy Gołdap z organizacjami pozarządowymi o charakterze pozafinansowym.

3. Raport powinien zawierać opinię Komisji oraz uwagi przekazane przez sektor pozarządowy.

 

 

Załącznik nr 1 do Programu współpracy Gminy Gołdap z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie na rok 2013.

 

 

 

 

OŚWIADCZENIE

 

członka Komisji Konkursowej powołanej do opiniowania ofert w otwartych konkursach ofert na realizację zadań publicznych zleconych przez Gminę Gołdap w roku 2013 w obszarach:

a) ………………………………...

b) …………………………………

c) …………………………………

 

Ja, niżej podpisany/ a (imię i nazwisko) ………………………………………………………

Oświadczam, że nie jestem związany/ a z którymkolwiek z podmiotów składających ofertę w otwartym konkursie ofert, a w szczególności nie byłem/ am i nie jestem:

 

1. Związany/ a stosunkiem prawnym, z tytułu którego uzyskałem/ am przychód (np. umowa o pracę, umowa zlecenie, umowa o dzieło) z podmiotami składającymi ofertę;

2.Członkiem organów wykonawczych, nadzorczych lub innych organów podmiotów składających ofertę;

a) Członkiem podmiotów składających ofertę;

b) Wolontariuszem wykonującym świadczenia na rzecz podmiotów składających ofertę;

c) W związku małżeńskim, w stosunku pokrewieństwa lub powinowactwa w linii prostej,

pokrewieństwa lub powinowactwa w linii bocznej do drugiego stopnia oraz nie jestem związany z tytułu przysposobienia, opieki lub kurateli z przedstawicielami prawnymi lub członkami organów wykonawczych lub nadzorczych podmiotów składających ofertę;

3. Związany w innym stosunku prawnym lub faktycznym z podmiotami składającymi ofertę które mogą budzić uzasadnione wątpliwości co do mojej bezstronności.

 

Wyrażam zgodę na pracę w Komisji Konkursowej powołanej na potrzeby opiniowania ofert w w/w konkursach.

W sytuacji, gdy w trakcie pracy komisji konkursowej, pojawią się przesłanki co do moich powiązań z podmiotem, którego oceniana oferta dotyczy, zgłoszę ten fakt przewodniczącemu komisji przed rozpoczęciem procesu rekomendacji projektów do dofinansowania i zrezygnuję z pracy w komisji konkursowej.

Oceny ofert zgłoszonych do konkursu dokonam w sposób możliwie obiektywny, zgodnie z obowiązującymi przepisami i posiadaną przeze mnie wiedzą i doświadczeniem.

Zobowiązuję się utrzymywać w tajemnicy i poufności wszelkie informacje i dokumenty, które zostały mi ujawnione, przygotowane przeze mnie w trakcie procedury oceny ofert lub wynikające z procesu oceny.

 

 

……………………………………… ………………………………………

Miejscowości i data czytelny podpis

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik nr 2 do Programu współpracy Gminy Gołdap z organizacjami pozarządowymi oraz podmiotami o któych mowa w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i wolontariacie na rok 2013.

 

Oferta nr …………./2013

INDYWIDUALNA KARTA OCENY OFERTY

realizacji zadań publicznych Gminy Gołdap w roku 2013

I. Informacje podstawowe:

Nazwa oferenta:

 

Zadanie z zakresu:

 

Tytuł zadania:

 

Miejsce i termin realizacji:

 

Wartość zadania ogółem:

 

Wnioskowana kwota dotacji:

 

Udział własny w PLN oraz w % (minimalny 20%):

 

 

II. Ocena formalna oferty ETAP I (uzupełnia Pełnomocnik Burmistrza):

Tak

Nie

Oferent jest podmiotem uprawnionym

 

 

Oferta została złożona na obowiązującym druku.

 

 

Oferta została złożona terminowo.

 

 

Zadanie mieści się w działalności statutowej organizacji.

 

 

Oferta spełnia kryteria oceny formalnej I etapu i przechodzi do kolejnego etapu:

 

 

III. Ocena formalna oferty ETAP II (uzupełnia Pełnomocnik Burmistrza):

 

 

Oferta jest złożona na realizację jednego z zadań konkursu ofert.

 

 

Oferta wypełniona jest komputerowo.

 

 

Oferta jest wypełniona we wszystkich rubrykach.

 

 

Oferta nie zawiera błędów rachunkowych.

 

 

Oferta zawiera wymagany wkład własny.

 

 

Oferta zawiera wszystkie wymagane załączniki.

 

 

Kopie przedstawionych załączników poświadczone zostały za zgodne z oryginałem.

 

 

Oferta i załączniki podpisane są przez uprawnione osoby.

 

 

Podsumowanie – oferta spełnia wszystkie kryteria oceny formalnej:

 

 

Naniesiono poprawki i uzupełnienia po ocenie formalnej,

oferta może być przekazana do oceny merytorycznej:

TAK

NIE

 

 

IV. Ocena merytoryczna:

Kryteria:

1.

Merytoryczna zawartość projektu, jego zbieżność z hierarchią potrzeb i zadań gminy.

0-30 pkt

 

2.

Korzyści płynące dla mieszkańców Gminy i mające wpływ na jej rozwój.

0-25 pkt

 

3.

Koszty projektu, w tym:

- wysokość wkładu własnego,

- udział innych źródeł finansowania,

- struktura wydatków.

 

0-25 pkt

 

4.

Perspektywy kontynuacji projektu i potencjalne źródła jego dalszego finansowania.

0-10 pkt

 

5.

Stosunek ponoszonych nakładów do długofalowych efektów projektu.

0-10 pkt

 

SUMA:

100

 

 

 

REKOMENDACJA DOFINANSOWANIA:

 

TAK

 

NIE

 

PROPONOWANA KWOTA DOFINANSOWANIA: ………………………………………

 

Uwagi Członka Zespołu – uzasadnienie oceny oferty:

…………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………

…………………………………………………………………………………………………

 

Data: …………………………… Czytelny podpis.............................................................

 

 

UCHWAŁA Nr

Rady Miejskiej w Gołdapi

z dnia …............ 2012 r.

w sprawie określenia zasad nabywania, zbywania i obciążania nieruchomościami Gminy Gołdap oraz ich wydzierżawienia lub wynajmowania na czas oznaczony dłuższy niż trzy lata lub na czas nieoznaczony.


 

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 9 lit. a ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz.1591, z 2002 r. Nr 23, poz. 220, Nr 62, poz. 558, Nr 113, poz. 984, Nr 153, poz. 1271 i Nr 214, poz. 1806, z 2003 r. Nr 80, poz. 717 i Nr 162, poz. 1568, z 2004 r. Nr 102, poz.1055 i Nr 116, poz. 1203, z 2005 r. Nr 172, poz. 1441 i Nr 175, poz. 1457, z 2006 r. Nr 17, poz. 128 i Nr 181, poz. 1337, z 2007 r. Nr 48, poz. 327, Nr 138, poz. 974 i Nr 173, poz. 1218, z 2008 r.. Nr 180, poz. 1111, Mr 223, poz. 1458, z 2009 r., Nr 52, poz. 420, z 2009 r. Nr 157, poz. 1241, z 2010 r. Nr 28 poz. 142, Nr 28, poz. 146 i z 2010 r., Nr 106, poz. 675) oraz art. 68 ust.1 pkt 1, art.34 ust 6 i art. 37 ust. 3 i 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn. tekst: Dz. U. z 2010 r. Nr 102, poz. 651 z późn. zm.) uchwala się, co następuje:

Rozdział 1 

Zasady ogólne

§ 1. Ilekroć w uchwale jest mowa o:

1) Gminie - rozumie się przez to Gminę Gołdap.

2) Radzie - rozumie się przez to Radę Miejską w Gołdapi.

3) Burmistrzu - rozumie się przez to Burmistrza Gołdapi.

4) ustawie - rozumie się przez to ustawę z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (jedn.

tekst: Dz. U. z 2010 r. Nr 102, poz. 651 z późn. zm.).

 

§ 2. Zgody Rady, poza przypadkami zastrzeżonymi w ustawie lub przepisach szczególnych, wymaga:

1) wnoszenie nieruchomości jako wkłady niepieniężne (aporty) do spółek.

2) dokonanie darowizny nieruchomości.

3) obciążenie nieruchomości hipoteką.

 

Rozdział 2 

Nabywanie nieruchomości do gminnego zasobu nieruchomości

§ 3. 1. Poza przypadkami, gdy ustawa albo przepisy szczególne przewidują taki obowiązek, Burmistrz nabywa nieruchomości powiększające majątek Gminy, jeżeli są one niezbędne do realizacji celów publicznych i zadań własnych Gminy.

2. Z przysługującego prawa pierwokupu Gmina korzysta, jeżeli nieruchomość będąca przedmiotem warunkowej umowy sprzedaży jest niezbędna na realizację celu publicznego lub zadań własnych.

3. Nabycie przez Gminę nieruchomości lub jej części na cele, o których mowa w ust. 1, może nastąpić również na wniosek właściciela lub użytkownika wieczystego.

4. Nabycie nieruchomości niezbędnych na cele, o których mowa w ust. 1, może nastąpić w drodze zamiany na nieruchomości stanowiące własność lub użytkowanie wieczyste Skarbu Państwa, jednostek samorządu terytorialnego oraz osób fizycznych lub prawnych.

Rozdział 3 

Zbywanie nieruchomości

§ 4. Zbycie nieruchomości lub jej części na poprawę warunków zagospodarowania nieruchomości przyległej, stanowiącej własność lub oddanej w użytkowanie wieczyste osobie, która zamierza tę nieruchomość lub jej część nabyć, powinno nastąpić na takich samych zasadach pod względem rodzaju prawa władania i terminu użytkowania wieczystego jak nieruchomość przyległa.

§ 5. Przyznaje się pierwszeństwo w nabywaniu budynków i lokali użytkowych, stanowiących własność Gminy ich najemcom lub dzierżawcom, jeżeli odpowiednio umowa najmu lub dzierżawy została zawarta na czas nieokreślony lub na czas określony - co najmniej 3 lat.

§ 6. Zwalnia się z obowiązku zbycia w drodze przetargu nieruchomość zabudowaną na podstawie zezwolenia na budowę, jeżeli jej sprzedaż następuje na rzecz osoby, która dzierżawi nieruchomość na podstawie umowy zawartej na co najmniej 10 lat.

 

§ 7. W przypadku sprzedaży lokali mieszkalnych udziela się ich najemcom następujących bonifikat:

1/ w przypadku jednorazowej zapłaty całości ceny udziela się nabywcy mieszkania w budynku wielolokalowym obniżki w wysokości 50% ceny,

2/ w przypadku jednoczesnego wykupu mieszkań przez wszystkich najemców w budynku wielolokalowym udziela się każdemu nabywcy obniżki w wysokości 95% ceny. Zasada ta ma zastosowanie również w przypadku, gdy sprzedawany jest ostatni lokal mieszkalny w budynku.

 

Rozdział 4 

Obciążanie nieruchomości

§ 8.  Obciążenie nieruchomości użytkowaniem, poza przypadkami wynikającymi z ustaw, następuje za wynagrodzeniem w formie opłat rocznych.

§ 9. 1. Nieruchomości Gminy mogą być obciążane służebnością gruntową przejścia i przejazdu lub zabudowy, pod warunkiem, że nie spowoduje to utraty możliwości ich zagospodarowania zgodnie z miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego.

2. Służebność gruntowa przejścia i przejazdu na nieruchomości Gminy powinna być ustanowiona za odpowiednim wynagrodzeniem w wysokości ustalonej w drodze rokowań; w uzasadnionych sytuacjach Burmistrz może odstąpić od żądania wynagrodzenia.

3. Przed ustanowieniem służebności, należy określić zasady partycypacji w kosztach urządzenia oraz utrzymania infrastruktury technicznej niezbędnej do prawidłowego wykonywania służebności.

§ 10. 1. Nieruchomości gruntowe Gminy mogą być obciążane odpowiednią służebnością na rzecz przedsiębiorcy, który zamierza wybudować lub, którego własność stanowią urządzenia służące do odprowadzania płynów, pary, gazu, energii elektrycznej oraz inne urządzenia podobne nie należące do części składowych nieruchomości, jeżeli wchodzą w skład przedsiębiorstwa.

2. Za ustanowienie służebności, o której mowa w ust. 1, pobiera się wynagrodzenie w wysokości ustalonej w drodze rokowań.

Rozdział 5 

Wydzierżawianie i wynajmowanie nieruchomości

§ 11  Burmistrz uprawniony jest do zawierania kolejnych umów dzierżawy i najmu, których przedmiotem jest ta sama nieruchomość, zawieranych z tą samą stroną na czas oznaczony do 3 lat.

 

§ 12. 1. Wydzierżawienie nieruchomości na okres powyżej 3 lat następuje w trybie przetargowym, z zastrzeżeniem ust 2.

  1. Od trybu przetargowego, o którym mowa w ust 1, można odstąpić, jeżeli oddanie w dzierżawę następuje:

1) po umowie zawartej na czas oznaczony do 3 lat z dotychczasowymi dzierżawcami zawierane są kolejne umowy, których przedmiotem jest ta sama nieruchomość,

2) z nowymi osobami fizycznymi lub podmiotami gospodarczymi powstałymi z udziałem dotychczasowych dzierżawców,

3) z wstępnymi, zstępnymi, pełnoletnim rodzeństwem i małżonkiem dzierżawcy,

4) z podmiotami gospodarczymi lub osobami fizycznymi, które nabędą od dzierżawcy nakłady znajdujące się na gruncie dzierżawionym od Gminy,

5) dla nieruchomości przeznaczonych pod:

a) obiekty związane z prowadzeniem działalności komunalnej, charytatywno-opiekuńczej, sportowej, kulturalnej i oświatowej;

b) obiekty sakralne;

c) kabiny i szafki telefoniczne;

d) wejścia do lokali (schody);

e) pochylnie dla osób niepełnosprawnych;

f) słupy energetyczne z zasięgiem ich oddziaływania oraz stacje transformatorowe;

g) uprawy warzywne, rolne oraz zieleńce.

6) w związku z realizacją przez dzierżawcę celów publicznych w rozumieniu Ustawy,

7)z ważnych przyczyn, w szczególności osobom prawnym i fizycznym oraz podmiotom nieposiadającym osobowości prawnej, prowadzącym działalność charytatywną, opiekuńczą, kulturalną, leczniczą, oświatową, naukowo-badawczą, wychowawczą, sportową, turystyczną na cele niezwiązane z działalnością zarobkową chyba, że dochody z działalności zarobkowej przeznaczone są na cele statutowe,

8) na rzecz Skarbu Państwa lub innych jednostek samorządu terytorialnego i ich jednostek podległych,

9) w celu urządzenia i użytkowania dróg dojazdowych i zaplecza budowy,

10) w celu urządzenia zieleńców i ogródków przydomowych,

11) na rzecz klubów działających w formie stowarzyszeń i uczniowskich klubów sportowych,

12) w celu lokalizacji obiektów małej architektury w rozumieniu ustawy z dnia 7 lipca 1994 r. prawo budowlane,

13) na rzecz kościołów i związków wyznaniowych, mających uregulowane ustawowo stosunki z państwem, na cele działalności sakralnej.

 

Rozdział 6

Postanowienia końcowe

 

 

§ 13. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Gołdapi.

 

§ 14. W sprawach wszczętych przed wejściem w życie uchwały, a niezakończonych stosuje się dotychczasowe przepisy.

 

§ 15. Uchwała niniejsza nie narusza postanowień innych uchwał.

 

§ 16. Tracą moc uchwały:

      1.Nr XXIX/221/98 Rady Miejskiej w Gołdapi z dnia 27 lutego 1998 r. w sprawie zasad nabywania, zbywania i obciążania nieruchomości i lokali oraz ich wydzierżawiania lub najmu.

      2. Nr III/20/2002 Rady Miejskiej Gołdapi z dnia 19 grudnia 2002 roku w sprawie zasad sprzedaży w trybie bezprzetargowym komunalnych lokali mieszkalnych ich najemcom.

3. Nr XLI/250/09 Rady Miejskiej Gołdapi z dnia 5 listopada 2009 r. w sprawie zmiany uchwały w sprawie zasad sprzedaży w trybie bezprzetargowym komunalnych lokali mieszkalnych ich najemcom.

 

§ 17. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od daty ogłoszenia w dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

 

Przewodniczący Rady Miejskiej

 

Wojciech Hołdyński

 

 

 

UCHWAŁA Nr ...../....../......

RADY MIEJSKIEJ W GOŁDAPI

z dnia .......................r.

 

w sprawie zmiany uchwały w sprawie nadania nazwy ulicy w mieście Gołdap.

 

Na podstawie art.18 ust.2 pkt.13 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t. j. z 2001 r. Dz. U. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami) Rada Miejska w Gołdapi uchwala co następuje:

 

§ 1. W uchwale Nr XXVII/161/2012 Rady Miejskiej w Gołdapi z dnia 28 września 2012r. w § 1 po liczbie „1238/4” , przecinek zastępuje się słowami „ i części działki o numerze ewidencyjnym 1488/3” .

 

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Gołdapi.

 

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej

Wojciech Hołdyński

 

UCHWAŁA Nr

Rady Miejskiej w Gołdapi

z dnia 2012 r.

 

w sprawie ustalania wysokości i sposobu poboru opłaty targowej

 

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 8 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami ), art.15 i 19 pkt.1 lit a i pkt. 2 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 roku o podatkach i opłatach lokalnych

( t.j. Dz.U. z 2010 r. Nr 95, poz. 613 ze zmianami) oraz ustawy z dnia 20 lipca 2000 roku o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych ( t.j.Dz. U. z 2011 r. Nr 197, poz. 1172 ze zmianami) uchwala się, co następuje:

§ 1. 1. Ustala się dzienną stawkę opłaty targowej w wysokości 19,00 zł , z zastrzeżeniem ust. 2.

2. Ustala się dzienną stawkę opłaty targowej przy sprzedaży obnośnej z ręki, kosza, skrzynki itp. (od osoby) w wysokości 3,50 zł .

§ 2. Termin płatności opłaty targowej przypada na dzień, w którym była prowadzona sprzedaż.

§ 3. 1. Poboru opłaty targowej bezpośrednio na targowisku miejskim w drodze inkasa dokonuje podmiot , któremu gmina Gołdap powierzyła prowadzenie targowiska.

2. Za pobór opłaty targowej inkasentowi wymienionemu w ust. 1 przysługuje wynagrodzenie w wysokości 1% odprowadzonych do gminy wpływów,

3. Inkasenci pobraną opłatę targową wpłacają w całości do kasy Urzędu Miejskiego w Gołdapi, nie rzadziej niż raz w miesiącu.

4. Opłatę targową od handlu prowadzonego w innych miejscach niż określone w ust. 1 wnosi dokonujący sprzedaży bezpośrednio do kasy Urzędu Miejskiego w Gołdapi.

§ 4. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Gołdapi.

§ 5. Traci moc uchwała Nr XIV/88/2011 Rady Miejskiej z z dnia 29 listopada 2011 roku w sprawie ustalenia wysokości i sposobu poboru opłaty targowej.

§ 6. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko- Mazurskiego i obowiązuje od 1 stycznia 2013 r.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej

 

Wojciech Hołdyński

UCHWAŁA

Rady Miejskiej w Gołdapi

z dnia 2012 r.

 

w sprawie określenia wysokości dziennych stawek opłaty uzdrowiskowej

 

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 8 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 ze zmianami ) oraz art. 48 ustawy z dnia 28 lipca 2005 r. o lecznictwie uzdrowiskowym, uzdrowiskach

i obszarach ochrony uzdrowiskowej oraz gminach uzdrowiskowych (tj. Dz.U. z 2012 r., poz. 651 ze zmianami )

w związku z art.17 ust. 1a i art. 19 pkt.1 lit. d i pkt 2 oraz art. 20 ust. 1 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 roku o podatkach

i opłatach lokalnych ( t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 95, poz. 613 ze zmianami ) uchwala się co następuje:

 

§ 1. Opłata uzdrowiskowa pobierana jest od osób fizycznych przebywających dłużej niż dobę w celach zdrowotnych,

turystycznych, wypoczynkowych lub szkoleniowych na terenie gminy Gołdap.

§ 2.Ustala się dzienną stawkę opłaty uzdrowiskowej w wysokości 4,20 zł.

§ 3. 1. Opłata jest pobierana za każdy dzień pobytu.

2. Zarządza się pobór opłaty uzdrowiskowej w drodze inkasa.

3. Inkasentami opłaty uzdrowiskowej są :

1/ osoby fizyczne prowadzące hotele, motele, pensjonaty, domy wczasowe i wypoczynkowe, sanatoria,

schroniska, ośrodki kempingowe, pola namiotowe, pola biwakowe, kwatery prywatne, pokoje gościnne

i inne podobne obiekty;

2/ osoby wskazane przez osoby prawne i jednostki organizacyjne nie posiadające osobowości prawnej

prowadzące hotele, motele, pensjonaty, domy wczasowe i wypoczynkowe, sanatoria, schroniska,

ośrodki kempingowe, pola namiotowe, pola biwakowe, kwatery prywatne, pokoje gościnne i inne podobne

obiekty.

4. Pobraną opłatę inkasenci wpłacają na rachunek bankowy lub wpłacają w kasie Urzędu Miejskiego w Gołdapi

do dnia 15 miesiąca następującego po miesiącu, w którym dokonano pobrania opłaty.

5. Za pobór opłaty uzdrowiskowej przysługuje inkasentom wynagrodzenie w wysokości 10% od sumy

zainkasowanej opłaty.

§ 4. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Gołdapi.

§ 5. Traci moc uchwała Nr XIV/87/2011 Rady Miejskiej w Gołdapi z dnia 29 listopada 2011 roku w sprawie określenia

wysokości dziennych stawek opłaty uzdrowiskowej.

§ 6. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-

Mazurskiego i obowiązuje od 1 stycznia 2013 roku .

 

Przewodniczący Rady Miejskiej

 

Wojciech Hołdyński

UCHWAŁA Nr / /2012
Rady Miejskiej w Gołdapi
z dnia 2012 r.

w sprawie określenia wysokości stawek w podatku od środków transportowych.

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 8 marca 1990 roku o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.), art. 10 i art. 12 ust. 4 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 roku o podatkach i opłatach lokalnych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 95, poz. 613 z późn. zm.) oraz art. 13 pkt 2 ustawy z dnia 20 lipca 2000 roku o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 17, poz. 95 z późn. zm.) Rada Miejska w Gołdapi uchwala, co następuje:

 

§ 1. Określa się wysokość rocznych stawek podatku od środków transportowych:

 

1) od samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 tony i poniżej 12 ton:

 

L.p.

Dopuszczalna masa całkowita

Rok produkcji

do 1992 r.

Rok produkcji

od 1993 r.

1

powyżej 3,5 tony do 5,5 tony włącznie

804,00 zł

720,00 zł

2

powyżej 5,5 tony do 9 ton włącznie

1 344,00 zł

1 212,00 zł

3

powyżej 9 ton i poniżej 12 ton

1 620,00 zł

1 464,00 zł

 

2) od samochodu ciężarowego o dopuszczalnej masie całkowitej równej lub wyższej niż 12 ton:

 

L.p.

Dopuszczalna masa całkowita

(w tonach)

Stawki podatku (w złotych)

2 osie

3 osie

4 osie i więcej

nie mniej niż

mniej niż

zaw.pne.*

zaw.zw.**

zaw.pne.*

zaw.zw.**

zaw.pne.*

zaw.zw.**

1

12

15

1 884,00

2 016,00

1 764,00

1 884,00

1 656,00

1 764,00

2

15

23

2 148,00

2 244,00

2 016,00

2 148,00

1 884,00

2 016,00

3

23

29

2 388,00

2 508,00

2 244,00

2 388,00

2 148,00

2 244,00

4

29

 

2 880,00

3 096,00

2 676,00

2 880,00

2 556,00

2 772,00

* - zaw.pne.- oś jezdna (osie jezdne) z zawieszeniem pneumatycznym lub uznanym za równoważne

** - zaw.zw. - oś jezdna (osie jezdne) z innym systemem zawieszenia

 

3) od ciągnika siodłowego lub balastowego, przystosowanego do używania łącznie z naczepą lub przyczepą, o dopuszczalnej masie całkowitej zespołu pojazdów od 3,5 tony i poniżej 12 ton:

 

 

L.p.

 

Dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów:

ciągnik siodłowy + naczepa;

ciągnik balastowy + przyczepa

Rok produkcji

do 1992 r.

Rok produkcji

od 1993 r.

1

od 3,5 tony i poniżej 12 ton

1 884,00 zł

1 692,00 zł

 

4) od ciągnika siodłowego lub balastowego, przystosowanego do używania łącznie z naczepą lub przyczepą, o dopuszczalnej masie całkowitej zespołu pojazdów równej lub wyższej niż 12 ton:

 

 

L.p.

 

Dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów:

ciągnik siodłowy + naczepa;

ciągnik balastowy + przyczepa (w tonach)

Stawki podatku (w złotych)

2 osie

3 osie i więcej

nie mniej niż

mniej niż

zaw.pne.*

zaw.zw.**

zaw.pne.*

zaw.zw.**

1

12

25

2 040,00

2 160,00

1 944,00

2 064,00

2

25

31

2 160,00

2 256,00

2 064,00

2 208,00

3

31

40

2 256,00

2 388,00

2 208,00

2 304,00

4

40

41

2 628,00

2 832,00

2 520,00

2 880,00

5

41

 

2 904,00

3 096,00

2 748,00

3 000,00

* - zaw.pne.- oś jezdna (osie jezdne) z zawieszeniem pneumatycznym lub uznanym za równoważne

** - zaw.zw. - oś jezdna (osie jezdne) z innym systemem zawieszenia

 

5) od przyczepy lub naczepy, która łącznie z pojazdem silnikowym posiada dopuszczalną masę całkowitą od 7 ton i poniżej 12 ton, z wyjątkiem związanej wyłącznie z działalnością rolniczą prowadzoną przez podatnika podatku rolnego:

 

L.p.

Dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów:

naczepa / przyczepa + pojazd silnikowy

1 oś

2 osie

i więcej

1

od 7 ton do 10 ton włącznie

744,00 zł

624,00 zł

2

powyżej 10 ton i poniżej 12 ton

852,00 zł

744,00 zł

 

 

 

 

 

 

6) od przyczepy lub naczepy, która łącznie z pojazdem silnikowym posiada dopuszczalną masę całkowitą równą lub wyższą niż 12 ton, z wyjątkiem związanej wyłącznie z działalnością rolniczą prowadzoną przez podatnika podatku rolnego:

 

L.p.

Dopuszczalna masa całkowita zespołu pojazdów:

naczepa / przyczepa + pojazd silnikowy (w tonach)

Stawki podatku (w złotych)

1 oś

2 osie

3 osie i więcej

nie mniej niż

mniej niż

zaw.pne.*

zaw.zw.**

zaw.pne.*

zaw.zw.**

zaw.pne.*

zaw.zw.**

1

12

25

1 068,00

1 164,00

1 008,00

1 104,00

948,00

1 032,00

2

25

33

1 260,00

1 356,00

1 128,00

1 188,00

1 020,00

1 128,00

3

33

38

1 656,00

1 884,00

1 416,00

1 656,00

1 260,00

1 416,00

4

38

 

2 064,00

2 388,00

1 728,00

2 064,00

1 416,00

1 728,00

* - zaw.pne.- oś jezdna (osie jezdne) z zawieszeniem pneumatycznym lub uznanym za równoważne

** - zaw.zw. - oś jezdna (osie jezdne) z innym systemem zawieszenia

 

7) od autobusu:

 

L.p.

Liczba miejsc do siedzenia

Rok produkcji

do 1992 r.

Rok produkcji

od 1993 r.

1

mniej niż 30

1 884,00 zł

1 692,00 zł

2

równa lub wyższa niż 30

2 388,00 zł

2 148,00 zł

 

§ 2. Traci moc uchwała Nr XIV/89/2011 Rady Miejskiej w Gołdapi z dnia 29 listopada 2011 r. w sprawie określenia wysokości stawek iw podatku od środków transportowych.

 

§ 3. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Gołdapi.

 

§ 4. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego, nie wcześniej jednak niż z dniem 1 stycznia 2013 r.

 

 

Przewodniczący Rady Miejskiej

Wojciech Hołdyński

 

 

UCHWAŁA Nr ….......................

Rady Miejskiej w Gołdapi

z dnia................................ r.

 

w sprawie określenia stawek kwotowych podatku od nieruchomości w 2013 roku

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591, z późn. zm.), art. 5 ust. 1 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 roku o podatkach i opłatach lokalnych (t. j. Dz. U. z 2010 r, Nr 95, poz. 613 z późn. zm.), oraz art. 13 pkt 2 ustawy z dnia 20 lipca 2000 roku o ogłaszaniu aktów normatywnych i niektórych innych aktów prawnych (t. j. Dz. U. z 2010 r. Nr 17, poz. 95 z późn. zm.) uchwala się, co następuje:

 

§ 1. Ustala się roczne stawki podatku od nieruchomości w wysokości:

  1. od budynków lub ich części:

 

    1. mieszkalnych lub ich części – 0,73 zł od 1 m2 powierzchni użytkowej;

    2. związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej oraz od budynków mieszkalnych lub ich części zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej – 22,82 zł od 1 m2 powierzchni użytkowej;

    3. zajętych na prowadzenie działalności gospodarczej w zakresie obrotu kwalifikowanym materiałem siewnym – 10,65 zł od 1 m2 powierzchni użytkowej;

d) związanych z udzielaniem świadczeń zdrowotnych w rozumieniu przepisów o działalności leczniczej, zajętych przez podmioty udzielające tych świadczeń – 4,63 zł od 1 m2 powierzchni użytkowej;

e) pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego – 7,66 zł od 1 m2 powierzchni użytkowej;

 

  1. od budowli - 2% ich wartości określonej na podstawie art. 4 ust. 1 pkt 3 i ust. 3-7ustawy z dnia 12 stycznia 1991 roku o

podatkach i opłatach lokalnych;

 

  1. od gruntów:

 

    1. związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej, bez względu na sposób zakwalifikowania w ewidencji gruntów i budynków - 0,88 zł od 1m2 powierzchni;

    2. pod jeziorami, zajętych na zbiorniki wodne retencyjne lub elektrowni wodnych – 4,51 zł od 1 ha powierzchni;

    3. pozostałych, w tym zajętych na prowadzenie odpłatnej statutowej działalności pożytku publicznego przez organizacje pożytku publicznego - 0,38 zł od 1 m2 powierzchni.

 

 

§ 2. Traci moc Uchwała Nr XIV/90/2011 Rady Miejskiej w Gołdapi z dnia 29 listopada 2011 roku w sprawie określenia stawek kwotowych w podatku od nieruchomości w 2012 roku.

 

§ 3. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Gołdapi.

 

§ 4. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego, nie wcześniej jednak niż z dniem 1 stycznia 2013 r.

 

 

 

 

 

Przewodniczący Rady Miejskiej

Wojciech Hołdyński

UCHWAŁA Nr ….......................

Rady Miejskiej w Gołdapi

z dnia................................ r.

 

w sprawie inkasa podatku od nieruchomości, rolnego i leśnego

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt 8 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t. j. Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591, z późn. zm), w związku z art. 6b ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym (t. j. Dz. U. z 2006 r. Nr 136, poz. 969, z późn. zm), art. 19 ust. 2 ustawy z dnia 12 stycznia 1991 roku o podatkach i opłatach lokalnych (t. j. Dz. U. z 2010 r, Nr 95, poz. 613 z późn. zm.), art. 6 ust. 8 ustawy z dnia 30 października 2002 r. o podatku leśnym ((t. j. Dz. U. z 2002 r. Nr 200, poz. 1682, z późn. zm)oraz art. 9, 28 i 47 § 4a ustawy z dnia 29 sierpnia 1997 – Ordynacja podatkowa (Dz. U. Z 2012 r., poz. 749, z późn. zm.) uchwala się, co następuje:

 

§ 1. Uchwałą niniejszą Rada Miejska w Gołdapi:

  1. zarządza pobór podatku rolnego, podatku leśnego i podatku od nieruchomości od osób fizycznych w drodze inkasa;

  2. określa inkasentów ww. podatków;

  3. określa termin płatności dla inkasentów;

  4. wyprowadza i określa wynagrodzenie dla inkasentów.

 

§ 2. Zarządza się na terenie Gminy Gołdap pobór podatku rolnego, podatku leśnego i podatku od nieruchomości od osób fizycznych w drodze inkasa.

 

§ 3. Pobór podatku w drodze inkasa nie wyklucza uiszczenia należności przez podatników bezpośrednio w kasie lub na właściwy rachunek bankowy Urzędu Miejskiego w Gołdapi.

 

§ 4. Na inkasentów wyznacza się osoby reprezentująca sołectwo w załączniku nr 1 do niniejszej uchwały.

 

§ 5. Pobrane w danym miesiącu podatki powinny być przez inkasenta wpłacone na rachunek lub w kasie Urzędu Miejskiego w Gołdapi w dniu następującym po dniu, w którym, zgodnie z przepisami prawa podatkowego, wpłata podatku przez podatnika powinna nastąpić.

 

§ 6. Ustala się wynagrodzenie za inkaso w wysokości 12% od sumy zainkasowanych nie mniej jednak niż 75 zł za każdy kwartał w którym inkaso było prowadzone i terminowo przekazywanych do Urzędu Miejskiego w Gołdapi podatków.

§ 7. Traci moc Uchwała Nr XVIII/118/2000 Rady Miejskiej w Gołdapi z dnia 18 lutego 2000 roku w sprawie poboru podatku rolnego, leśnego i od nieruchomości w drodze inkasa.

 

§ 8. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia ogłoszenia w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

 

 

 

 

Przewodniczący Rady Miejskiej

Wojciech Hołdyński

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Załącznik nr 1 do Uchwały Nr ….......................

Rady Miejskiej w Gołdapi

z dnia................................ r.

 

 

Wyznaczeni inkasenci do poboru podatku od nieruchomości rolnego i leśnego na terenie Gminy Gołdap:

 

  1. Osoba reprezentująca sołectwo Bałupiany.

  2. Osoba reprezentująca sołectwo Barkowo.

  3. Osoba reprezentująca sołectwo Babki.

  4. Osoba reprezentująca sołectwo Bitkowo.

  5. Osoba reprezentująca sołectwo Botkuny.

  6. Osoba reprezentująca sołectwo Dunajek.

  7. Osoba reprezentująca sołectwo Dzięgiel.

  8. Osoba reprezentująca sołectwo Galwiecie.

  9. Osoba reprezentująca sołectwo Główka.

  10. Osoba reprezentująca sołectwo Grabowo.

  11. Osoba reprezentująca sołectwo Górne.

  12. Osoba reprezentująca sołectwo Jabłonskie.

  13. Osoba reprezentująca sołectwo Jany.

  14. Osoba reprezentująca sołectwo Jeziorki Wielkie.

  15. Osoba reprezentująca sołectwo Juchnajcie.

  16. Osoba reprezentująca sołectwo Konikowo.

  17. Osoba reprezentująca sołectwo Kośmidry.

  18. Osoba reprezentująca sołectwo Kowalki.

  19. Osoba reprezentująca sołectwo Kozaki.

  20. Osoba reprezentująca sołectwo Łobody.

  21. Osoba reprezentująca sołectwo Marcinowo.

  22. Osoba reprezentująca sołectwo Nasuty.

  23. Osoba reprezentująca sołectwo Osowo.

  24. Osoba reprezentująca sołectwo Pietraszki.

  25. Osoba reprezentująca sołectwo Pogorzel.

  26. Osoba reprezentująca sołectwo Rożyńsk Wielski.

  27. Osoba reprezentująca sołectwo Siedlisko.

  28. Osoba reprezentująca sołectwo Skocze.

  29. Osoba reprezentująca sołectwo Suczki.

  30. Osoba reprezentująca sołectwo Wiłkajcie.

  31. Osoba reprezentująca sołectwo Zatyki.

 

 

 

 

 

Uchwała nr ________________
Rady Miejskiej w Gołdapi
z dnia ____ listopada 2012 r.

 

w sprawie zatwierdzenia taryf dla zbiorowego zaopatrzenia w wodę i zbiorowego odprowadzania ścieków w Gminie Gołdap.

 

Na podstawie art. 7 ust. 1 pkt 3 i art. 18 ust. 2 pkt 15 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (t.j. Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591, z 2002 r. Nr 23, poz. 220, Nr 62, poz. 558, Nr 113, poz. 984, Nr 153, poz. 1271, Nr 214, poz. 1806, z 2003 r. Nr 80, poz. 717, Nr 162, poz. 1568, z 2004 r. Nr 102, poz. 1055, Nr 116, poz. 1203, Nr 167, poz. 1759, z 2005 r. Nr 172, poz. 1441, Nr 175, poz. 1457, z 2006 r. Nr 17, poz. 128, Nr 181, poz. 1337, z 2007 r. Nr 48, poz. 327, Nr 138, poz. 974, Nr 173 poz. 1218, z 2008 r. Nr 180 poz. 1111, Nr 223, poz. 1458, z 2009r. Nr 52, poz. 420, Nr 157, poz. 1241, z 2010r. Nr 28, poz. 142 i poz. 146, Nr 40, poz 230, Nr 106, poz. 675, z 2011r. Nr 21, poz. 113, Nr 117, poz. 678, Nr 134, poz. 777, Nr 149,poz. 887, Nr 217, poz. 1281, z 2012r. poz.567) oraz art. 24 ust. 1 ustawy z dnia 7 czerwca 2001 r. o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i zbiorowym odprowadzaniu ścieków (t.j. Dz. U. z 2006 r. Nr 123, poz. 858, z 2007 r. Nr 147, poz. 1033, 2010r., nr 47, poz. 278, nr 238, poz. 1578), Rada Miejska uchwala co następuje:

 

§ 1. Zatwierdza się taryfy opłat za wodę pobieraną z gminnych urządzeń zbiorowego zaopatrzenia w wodę w Gminie Gołdap, a dostarczanej przez Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gołdapi sp. z o. o. w wysokości: 3,18 zł za 1 m ³ plus obowiązujący podatek VAT.

 

§ 2. Zatwierdza się taryfę opłat za wprowadzanie ścieków do gminnych urządzeń kanalizacyjnych w Gminie Gołdap i za zrzut ścieków z pojazdów asenizacyjnych w punktach zlewnych w wysokości 5,06 zł za 1 m3 plus obowiązujący podatek VAT.

 

§ 3. 1. Zatwierdza się taryfy opłat abonamentowych w Gminie Gołdap za utrzymanie w gotowości urządzeń w zł za miesiąc:

a) dla dostarczania wody

1. przepływ wodomierza do 2,5 m3/h 2,75 zł/m-c

2. przepływ wodomierza do 6,0 m3/h 5,50 zł/m-c

3. przepływ wodomierza do 15,0 m3/h 14,85 zł/m-c

4. przepływ wodomierza do 40,0 m3/h 35,89 zł/m-c

5. przepływ wodomierza pow. 40,0 m3/h 85,25 zł/m-c

6. odbiorca rozliczany wg wodomierza dodatkowego, mierzącego ilość wody bezpowrotnie zużytej 1,00 zł/m-c

7. odbiorca rozliczany wg wodomierza przy punkcie czerpalnym wody w budynku wielolokalowym 3,70 zł/m-c

8. odbiorca rozliczany wg przepisów dotyczących przeciętnych norm zużycia wody 2,75 zł/m-c

b) dla odbioru ścieków

1. przepływ wodomierza do 2,5 m3/h 0,81 zł/m-c

2. przepływ wodomierza do 6,0 m3/h 1,62 zł/m-c

3. przepływ wodomierza do 15,0 m3/h 6,48 zł/m-c

4. przepływ wodomierza do 40,0 m3/h 10,53 zł/m-c

5. przepływ wodomierza pow. 40,0 m3/h 24,30 zł/m-c

6. odbiorca rozliczany wg przepisów dotyczących przeciętnych norm zużycia wody 0,81 zł/m-c

 

2. Do taryf określonych w ust. 1 dolicza się obowiązujący podatek VAT.

 

§ 4. Taryfy obowiązują przez okres od 1 stycznia 2013 r. do 31 grudnia 2013 r.

 

§ 5. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Gołdapi.

 

§ 6. Uchwała wchodzi w życie z dniem podjęcia.

 

 

Przewodniczący Rady Miejskiej

 

 

Wojciech Hołdyński

 

UCHWAŁAN.....................................
Rady Miejskiej w Gołdapi

z dnia ...........................................

 

w sprawie ustalenia górnych stawek opłat za usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości oraz za usługi w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie Gminy Gołdap

 

Na podstawie art. 6 ust. 2 oraz ust. 4 ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 391 z późn. zm.) oraz art. 40 ust. 1 ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) Rada Miejska w Gołdapi uchwala co następuje:

 

§ 1. Za usługi świadczone przez uprawnione podmioty w zakresie odbioru odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości oraz opróżniania zbiorników bezodpływowych ustala się następujące górne stawki opłat:

 

  1. za jednorazowy odbiór odpadów komunalnych niesegregowanych:

  1. z pojemnika typu SM 2000 l – 130,00 zł brutto,

  2. z pojemnika typu PA lub SM 1100 l – 65,00 zł brutto,

  3. z pojemnika typu PA 660 l – 50,00 zł brutto,

  4. z pojemnika typu PA 360 l – 35,00 zł brutto,

  5. z pojemnika typu PA 240 l – 28,00 zł brutto,

  6. z pojemnika typu PA 120 l – 20,00 zł brutto,

  7. worki na odpady typu HDPE o pojemności 60 l – 10,00 zł brutto,

  8. worki na odpady typu HDPE o pojemności 30 l – 5,00 zł brutto,

  9. z pojemnika typu KP-7 (7 m3) – 350,00 zł brutto.

 

  1. za jednorazowy odbiór odpadów komunalnych zbieranych w sposób selektywny:

  1. z pojemnika typu SM 2000 l – 123,50 zł brutto,

  2. z pojemnika typu PA lub SM 1100 l – 61,75 zł brutto,

  3. z pojemnika typu PA 660 l – 47,50 zł brutto,

  4. z pojemnika typu PA 360 l – 33,25 zł brutto,

  5. z pojemnika typu PA 240 l – 26,60 zł brutto,

  6. z pojemnika typu PA 120 l – 19,00 zł brutto,

  7. worki na odpady typu HDPE o pojemności 60 l – 9,50 zł brutto,

  8. worki na odpady typu HDPE o pojemności 30 l – 4,75 zł brutto,

  9. z pojemnika typu KP-7 (7 m3) – 332,50 zł brutto.

 

  1. odbiór i transport nieczystości ciekłych – 38,00 zł brutto za 1 m3.

 

§ 2. Traci moc Uchwała Nr XLIV/271/09 Rady Miejskiej w Gołdapi z dnia 29 grudnia 2009r. w sprawie ustalenia górnych stawek opłat za usługi w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości oraz za usługi w zakresie opróżniania zbiorników bezodpływowych i transportu nieczystości ciekłych na terenie Gminy Gołdap.

 

§ 3. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Gołdapi.

§ 4. Uchwała wchodzi w życie po upływie 14 dni od dnia opublikowania w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego.

 

 

 

Przewodniczący Rady Miejskiej

Wojciech Hołdyński

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uchwała nr .......................

Rady Miejskiej w Gołdapi

z dnia .................................

 

w sprawie szczegółowego sposobu i zakresu świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów

 

Na podstawie art. 6r ust. 3 ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 391 z późn. zm.) oraz art. 18 ust. 2 pkt 15 i art. 40 ust. 1 ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) Rada Miejska w Gołdapi uchwala, co następuje:

 

§ 1

Uchwała określa szczegółowy sposób i zakres świadczenia usług w zakresie odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości i zagospodarowania tych odpadów, w zamian za uiszczoną przez właściciela nieruchomości opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

 

§ 2

1. Ustala się, iż:

  1. od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy należy odbierać każdą zebraną przez właściciela nieruchomości ilość odpadów komunalnych,

  2. odbieranie odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy:

a) zabudowanych budynkami wielolokalowymi będzie prowadzone nie rzadziej niż 1 raz w tygodniu,

b) zabudowanych budynkami jednorodzinnymi wolnostojącymi i jednorodzinnymi w zabudowie szeregowej będzie prowadzone nie rzadziej niż 1 raz na dwa tygodnie.

2. Punkt Dobrowolnego Gromadzenia Odpadów w m. Kośmidry będzie świadczyć usługi od poniedziałku do piątku w godzinach od 700 do 1500. PDGO nieodpłatnie przyjmuje od mieszkańców gminy:

  • sprzęt elektryczny i elektroniczny,

  • sprzęt RTV i AGD,

  • szkło opakowaniowe,

  • złom metalowy,

  • odpady wielkogabarytowe,

  • popioły paleniskowe,

  • przeterminowane leki,

  • baterie i akumulatory przenośne,

  • świetlówki i inne odpady zawierające rtęć,

  • oleje i tłuszcze jadalne,

  • inne niż niebezpieczne odpady budowlane i rozbiórkowe (nie zawierające azbestu).

 

§ 3

Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Gołdapi.

 

§ 4

Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego i wchodzi w życie 1 lipca 2013 r.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej

Wojciech Hołdyński

 

 

Uchwała nr .......................

Rady Miejskiej w Gołdapi

z dnia .................................

 

w sprawie wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia wysokości tej opłaty i ustalenia stawki za pojemnik

 

Na podstawie art. 6k ust. 1 pkt 1 i 2 ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 391 z późn. zm.) oraz art. 18 ust. 2 pkt 8 i art. 40 ust. 1 ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) Rada Miejska w Gołdapi uchwala, co następuje:

 

§ 1

1. W przypadku odbierania odpadów komunalnych od właścicieli nieruchomości, na których zamieszkują mieszkańcy, dokonuje się wyboru metody ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, określonej w art. 6j ust. 1 pkt 1ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

2. Ustala się niższą stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, jeżeli odpady komunalne są zbierane i odbierane w sposób selektywny, w wysokości 12,00 zł miesięczne (słownie: dwanaście złotych 00/100) od osoby zamieszkującej.

3. Ustala się stawkę opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, o której mowa w ust. 1 w wysokości 13,00 zł miesięcznie (słownie: trzynaście złotych 00/100 miesięcznie) od osoby zamieszkującej.

 

§ 2

Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Gołdapi.

 

§ 3

Uchwała wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2013 r..

 

Przewodniczący Rady Miejskiej

Wojciech Hołdyński

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Uchwała nr .......................

Rady Miejskiej w Gołdapi

z dnia .................................

 

w sprawie wzoru deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi składanej przez właściciela nieruchomości

 

Na podstawie art. 6n ust. 1 ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 391 z późn. zm.), art. 18 ust. 2 pkt 8 i art. 40 ust. 1 ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) oraz art. 12 ustawy z 1 lipca 2011 r. o zmianie ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych innych ustaw (Dz. U. z 2011 r. Nr 152, poz. 897) Rada Miejska w Gołdapi uchwala co następuje:

 

§ 1

1. Określa się wzór deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, składanej przez właściciela nieruchomości, zgodnie z załącznikiem do niniejszej uchwały.

2. Deklarację, o której mowa w ust. 1 właściciel nieruchomości obowiązany jest złożyć w Urzędzie Miejskim w Gołdapi w terminach określonych w art. 6m ust. 1 i 2 ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.

 

§ 2

Określa się, iż pierwszą deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi, o której mowa w art. 6m ust. 1 ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach, składa się w terminie 14 dni od dnia wejścia niniejszej uchwały w życie.

 

§ 3

Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Gołdapi.

 

§ 4

Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego i wchodzi w życie z dniem 2 kwietnia 2013 r.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej

Wojciech Hołdyński

 

Załącznik nr 1

do Uchwały Nr ..............

Rady Miejskiej w Gołdapi

z dnia ...............................

 

 

Deklaracja o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

 

 

2. Rok

 

 

 

 

Podstawa prawna

Ustawa z dnia 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (j.t. Dz. U. z 2012 r. poz. 391 z póź. zm.)

 

Składający

Właściciel nieruchomości, współwłaściciel nieruchomości, użytkownik wieczysty, jednostki organizacyjne, osoby posiadające nieruchomości w zarządzie lub użytkowaniu, inne podmioty władające nieruchomością

 

Termin składania

W terminie 14 dni od dnia zamieszkania na danej nieruchomości pierwszego mieszkańca lub powstania na danej nieruchomości odpadów komunalnych.

W terminie 14 dni od od dnia nastąpienia zmiany danych będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty lub określonej w deklaracji ilości powstających odpadów komunalnych

Miejsce składania

Burmistrz Gołdapi

A.

MIEJSCE SKŁADANIA DEKLARACJI

 

3. Burmistrz Gołdapi

ul. Plac Zwycięstwa 14, 19-500 Gołdap

B.

OBOWIĄZEK ZŁOŻENIA DEKLARACJI

 

4. Okoliczności powodujące obowiązek złożenia deklaracji (zaznaczyć właściwy kwadrat)

1. pierwsza deklaracja 2. korekta pierwszej deklaracji

C.

PODMIOT ZOBOWIĄZANY DO ZŁOŻENIA DEKLARACJI

 

5. Rodzaj podmiotu (zaznaczyć właściwy kwadrat)

1. właściciel, użytkownik lub posiadacz 2. współwłaściciel, współużytkownik lub współposiadacz

D.

DANE PODMIOTU SKŁADAJĄCEGO DEKLARACJĘ

D.1

DANE IDENTYFIKACYJNE

 

6. Nazwisko

 

 

 

7. Pierwsze imię, drugie imię

 

 

 

8. Numer PESEL

 

 

Pola 9, 10, 11 wypełnia osoba fizyczna w przypadku, gdy numer PESEL nie został nadany

 

 

 

9. Data urodzenia (dzień-miesiąc-rok)

 

 

10. Imię ojca

11. Imię matki

D.2

ADRES ZAMIESZKANIA

 

12. Kraj

 

13. Województwo

14. Powiat

 

15. Gmina

 

16. Ulica

17. Numer domu

18. Numer lokalu

 

19. Miejscowość

 

20. Kod pocztowy

21. Poczta

E.

DANE NIERUCHOMOŚCI, NA KTÓREJ POWSTAJĄ ODPADY KOMUNALNE

E.1

POŁOŻENIE NIERUCHOMOŚCI

 

22. Kraj

 

23. Województwo

24. Powiat

 

25. Gmina

 

26. Ulica

27. Numer domu

28. Numer lokalu

 

29. Miejscowość

 

30. Kod pocztowy

31. Poczta

E.2

TYTUŁ PRAWNY

 

32. Rodzaj własności

1. własność 2. współwłasność

33. Rodzaj posiadania samoistnego

1. posiadanie 2. współposiadanie

 

34. Rodzaj użytkowania

1. użytkowanie wieczyste 2. współużytkowanie

35. Rodzaj posiadania zależnego

1. posiadanie 2. współposiadanie

 

 

F. WYSOKOŚĆ OPŁATY ZA GOSPODAROWANIE ODPADAMI KOMUNALNYMI

 

F.1 OŚWIADCZENIE DOTYCZĄCE OPŁAT

 

36. Oświadczam, że na terenie nieruchomości zamieszkałej, określonej w części E deklaracji zamieszkuje ........................ osób (podać ilość mieszkańców)

 

G.

ŁĄCZNA KWOTA OPŁATY

 

Kwota miesięcznej opłaty (oblicza i wpisuje właściciel)

 

 

37.

 

H.

OŚWIADCZENIE I PODPIS SKŁADAJĄCEGO DEKLARACJĘ/ /OSOBY REPREZENTUJĄCEJ SKŁĄDAJĄCEGO DEKLARACJĘ

 

Oświadczam, że wskazane przeze mnie dane są zgodne ze stanem faktycznym.

Oświadczam, że jestem świadomy/a o odpowiedzialności karnej za podanie danych niezgodnych ze stanem faktycznym.

 

 

 

 

................................................... .....................................................

(miejscowość i data) (czytelny podpis/pieczęć)

 

 

POUCZENIE

 

Niniejsza deklaracja stanowi podstawę do wystawienia tytułu wykonawczego, zgodnie z przepisami ustawy z dnia 17 czerwca 1966 r. o postępowaniu egzekucyjnym w administracji (Dz. U. z 2005 r. Nr 229, poz. 1954 z póź. zm.)

 

 

 

 

Uchwała nr .......................

Rady Miejskiej w Gołdapi

z dnia .................................

 

w sprawie terminu, częstotliwości i trybu uiszczania opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi

 

Na podstawie art. 6l ustawy z 13 września 1996 r. o utrzymaniu czystości i porządku w gminach (t.j. Dz. U. z 2012 r. poz. 391 z późn. zm.) oraz art. 18 ust. 2 pkt 8 i art. 40 ust. 1 ustawy z 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2001 r. Nr 142, poz. 1591 z późn. zm.) Rada Miejska w Gołdapi uchwala co następuje:

 

§ 1.

1. Ustala się, iż opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi uiszcza się miesięcznie, do 15 każdego miesiąca, którego obowiązek opłaty dotyczy, z zastrzeżeniem ust. 2 i 3.

2. Pierwszą opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi uiszcza się w terminie 30 dni od dnia zamieszkania na danej nieruchomości pierwszego mieszkańca.

3. W przypadku zmiany danych będących podstawą ustalenia wysokości należnej opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi opłatę w zmienionej wysokości uiszcza się w terminie 30 dni od dnia, w którym nastąpiła zmiana.

4. Opłata za gospodarowanie odpadami komunalnymi uiszczana jest w kasie Urzędu Miejskiego w Gołdapi lub na rachunek bankowy nr 38 1020 4724 0000 3002 0007 5929.

 

§ 2.

Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Gołdapi.

 

§ 3.

Uchwała podlega ogłoszeniu w Dzienniku Urzędowym Województwa Warmińsko-Mazurskiego i wchodzi w życie z dniem 1 lipca 2013 r.

 

Przewodniczący Rady Miejskiej

Wojciech Hołdyński

 

 

 

 

 

Uchwała Nr

Rady Miejskiej w Gołdapi

z dnia

 

 

w sprawie przystąpienia Gminy Gołdap do Międzynarodowego Stowarzyszenia " Cittaslow – Międzynarodowa Sieć Dobrego Życia"

 

 

Na podstawie art. 18 ust. 2 pkt. 12 a ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym ( t. j. z 2001 r. Dz. U. Nr 142, poz. 1591 ze zm. )oraz art.4 ustawy z dnia 15 września 2000 roku o zasadach przystępowania jednostek samorządu terytorialnego do międzynarodowych zrzeszeń społeczności lokalnych i regionalnych ( Dz.U. Nr 91 poz. 1009 z póź. zm.) uchwala się, co następuje:

 

 

§ 1. Gmina Gołdap przystępuje do Międzynarodowego Stowarzyszenia Cittaslow na zasadach określonych w Statucie tego Stowarzyszenia stanowiącym załącznik do niniejszej uchwały.

 

§ 2. Wykonanie uchwały powierza się Burmistrzowi Gołdapi.

 

§ 3. Uchwała wchodzi w życie po uzyskaniu zgody Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

 

 

Przewodniczący Rady Miejskiej

 

 

Wojciech Hołdyński