Parki przyjaźni

19.04.2017r. Gmina Gołdap rozpoczyna realizacje międzynarodowego projektu parki przyjaźni 2

30.09.2017r. Festiwal Zdrowia

04.10.2017r. Festiwal Zdrowia w mazurskim uzdrowisku

10.01.2018r. Niwelujemy wady postawy

Gołdapskie tężnie to od niedawna idealne miejsce wypoczynku nie tylko dla dorosłych, ale również dla dzieci. Tuż obok nich powstał nowoczesny plac zabaw, a także pole do minigolfa.

Plac zabaw podzielony został na strefy, według wieku dzieci z niego korzystających. Pierwsza z nich „strefa malucha” powstała z myślą o najmłodszych mieszkańcach, czyli o dzieciach w wieku 1 - 4 lata. Znalazł się tam zestaw zabawowy w kształcie kutra rybackiego z daszkiem, ławeczką i zjeżdżalnią. W strefie malucha znajdują się również kiwaki, huśtawka w kształcie „orlego gniazda” oraz nietypowa piaskownica wyposażona w okna z liczydłami oraz okno z ladą sklepową.
„Fabryka piasku” to druga strefa stworzona z myślą o dzieciach w wieku 3-10 lat. Znalazły się tutaj różnego rodzaju urządzenia, m.in. stanowisko przeładunkowe, dźwig, koło z formami, prasa, taśmociąg, przenośnik, piaskownica ze stolikiem do zabawy piaskiem i wodą, koparka oraz waga. Nie zabrakło również dodatkowej koparki, przystosowanej do potrzeb dzieci niepełnosprawnych. Ciekawostką jest, że dzieci w czasie zabawy w piasku mogą się natknąć na głowę lub ogon prehistorycznego Raptora, gdyż zakopane tam zostały modele skamielin.
Kolejną atrakcją w tej strefie jest ogromny statek piracki, do którego zamontowano dwie zjeżdżalnie, maszt, pokład dziobowy i rufowy, koło sterowe z balustradami oraz mostek. Znalazła się tu również trzydziestometrowa tyrolka- kolejka linowa z platformą.
Trzecia strefa przeznaczona jest dla starszych dzieci i młodzieży. W strefie „street workout” zamontowane zostały metalowe konstrukcje z linami do wspinania się, kółka gimnastyczne, drabinki pionowe, ławki. Znajdują się tam również pola do breakdance.
Przy zejściu z tężni na molo powstało pole do gry w minigolfa, wyposażone w 12 torów do gry, o całkowitej powierzchni ponad 770 m2. Do użytku publicznego zakupiono kije do minigolfa, piłki, tablice wyników, karty wyników, chorągiewki do dołków.
Wartość zadania „Budowa placu zabaw i rekreacji dla dzieci i młodzieży na Promenadzie Zdrojowej nad jeziorem Gołdap” to 1 746 868 zł przy pełnym koszcie wartości projektu ok. 4 mln zł. Dofinansowanie w kwocie 1 552 344,73 zł Gmina Gołdap otrzymała w ramach projektu pn.: „Parki Przyjaźni 2” realizowanego w ramach Programu Współpracy Interreg V-A Litwa – Polska.

Autor: Piotr Mietliński
Data utworzenia: 12-08-2019 12:24:20
Autor edycji: Piotr Mietliński
Data edycji: 21-08-2019 12:06:17