Otwórz się na pomoc - Przemoc

 

Gmina Gołdap w ramach realizacji zadań wynikających z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Gołdap na lata 2023-2026 dołączyła do projektu „Otwórz się na pomoc”. W ramach projektu zostaną udostępnione 4 interaktywne filmy:

  1. W sieci  - uzależnienie od komputera i gier komputerowych
  2. Umiar – uzależnienie od alkoholu
  3. Przemoc – przemoc w szkole
  4. Dopalacze – uzależnienie od dopalaczy i narkotyków.

Od decyzji użytkownika zależy to, jak potoczy się historia, a możliwych jest kilka zakończeń. Film staje się więc grą, w której użytkownik dokonuje wyborów w temacie uzależnień od alkoholu, narkotyków, dopalaczy, bezpieczeństwa w sieci, przemocy w szkole. sam wybiera swoją ścieżkę - jego wybory doprowadzą go do uzależnienia lub uchronią przed tym problemem.

Co ważne wszystkie filmy zawierają również historie dla rodziców wraz z poradami, z których dowiedzą się jak radzić sobie z problematyką uzależnienia dzieci od  komputera i  gier komputerowych, alkoholu, narkotyków i dopalaczy oraz gdy dziecko doświadcza przemocy w szkole lub jest jej sprawcą.

Zachęcamy do obejrzenia wszystkich filmów i zapraszamy Państwa do projektu, aby edukować z nami młodzież i rodziców.

 

Otwórz się na pomoc - Przemoc

Przeciwstaw się przemocy i żyj bez strachu!

 

Projekt “Otwórz się na pomoc - przemoc” to interaktywny film poświęcony przemocy rówieśniczej. Scenariusz filmu został opracowany we współpracy z doświadczoną psycholog dziecięcą i terapeutką - Mają Pisarek.

Zadaniem widzów jest pokierowanie losem Antosi – 12-letniej dziewczynki, która zmaga się z problemem przemocy rówieśniczej. Antosia od pewnego czasu jest prześladowana przez kolegów i koleżanki z klasy. Czy poradzi sobie z tym problemem i zgłosi się po pomoc? To zależy od decyzji podjętych przez widzów w filmie. A tych w filmie nie brakuje. Każdy podjęty wybór wpływa na los naszej bohaterki. Jedne wybory przybliżają Antosię do rozwiązania problemu przemocy, inne je od niej oddalają. W projekcie przewidziano cztery możliwe zakończenia. Każde z nich zostało skomentowane przez Maję Pisarek.

To jak zakończy się jego historia zależy tylko od Ciebie.

Wejdź do gry

Link: https://goldap.naszemiasto.pl/gmina-goldap-otworz-sie-na-pomoc-przemoc/re#INTRO

 

Autor: Małgorzata Tobolska
Data utworzenia: 07-07-2023 11:16:09
Autor edycji: Małgorzata Tobolska
Data edycji: 28-08-2023 12:34:53