Otwórz się na pomoc - W sieci

 

Gmina Gołdap w ramach realizacji zadań wynikających z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Gołdap na lata 2023-2026 dołączyła do projektu „Otwórz się na pomoc”. W ramach projektu zostaną udostępnione 4 interaktywne filmy:

  1. W sieci  - uzależnienie od komputera i gier komputerowych
  2. Umiar – uzależnienie od alkoholu
  3. Przemoc – przemoc w szkole
  4. Dopalacze – uzależnienie od dopalaczy i narkotyków.

Od decyzji użytkownika zależy to, jak potoczy się historia, a możliwych jest kilka zakończeń. Film staje się więc grą, w której użytkownik dokonuje wyborów w temacie uzależnień od alkoholu, narkotyków, dopalaczy, bezpieczeństwa w sieci, przemocy w szkole. sam wybiera swoją ścieżkę - jego wybory doprowadzą go do uzależnienia lub uchronią przed tym problemem.

Co ważne wszystkie filmy zawierają również historie dla rodziców wraz z poradami, z których dowiedzą się jak radzić sobie z problematyką uzależnienia dzieci od  komputera i  gier komputerowych, alkoholu, narkotyków i dopalaczy oraz gdy dziecko doświadcza przemocy w szkole lub jest jej sprawcą.

Zachęcamy do obejrzenia wszystkich filmów i zapraszamy Państwa do projektu, aby edukować z nami młodzież i rodziców.

 

Otwórz się na pomoc - W Sieci

Zalogujesz się do życia, nim będzie za późno?

Projekt „Otwórz się na pomoc – W Sieci” to interaktywny film poświęcony problemowi uzależnienia dzieci od komputera i Internetu. Scenariusz filmu został opracowany we współpracy z doświadczoną psycholog dziecięcą i terapeutką Mają Pisarek.

Zadaniem widzów jest pokierowanie losami Dominika – 12-letniego chłopca, który musi zmierzyć się z własnymi słabościami i uzależnieniem od gier komputerowych. Podjęte przez widzów decyzje w trakcie filmu mają wpływ na przebieg fabuły. Jedne wybory przybliżają Dominika do rodziny, inne sprawiają, że coraz bardziej zatapia się w świecie cyfrowego uzależnienia.

To, jak zakończy się ta historia, zależy więc tylko od Ciebie.

Wejdź do gry

Link: https://goldap.naszemiasto.pl/gmina-goldap-otworz-sie-na-pomoc/re#OUTRO

 

Autor: Małgorzata Tobolska
Data utworzenia: 07-07-2023 10:29:09
Autor edycji: Małgorzata Tobolska
Data edycji: 28-08-2023 12:34:08