Otwórz się na pomoc - Umiar

 

Gmina Gołdap w ramach realizacji zadań wynikających z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Gołdap na lata 2023-2026 dołączyła do projektu „Otwórz się na pomoc”. W ramach projektu zostaną udostępnione 4 interaktywne filmy:

  1. W sieci  - uzależnienie od komputera i gier komputerowych
  2. Umiar – uzależnienie od alkoholu
  3. Przemoc – przemoc w szkole
  4. Dopalacze – uzależnienie od dopalaczy i narkotyków.

Od decyzji użytkownika zależy to, jak potoczy się historia, a możliwych jest kilka zakończeń. Film staje się więc grą, w której użytkownik dokonuje wyborów w temacie uzależnień od alkoholu, narkotyków, dopalaczy, bezpieczeństwa w sieci, przemocy w szkole. sam wybiera swoją ścieżkę - jego wybory doprowadzą go do uzależnienia lub uchronią przed tym problemem.

Co ważne wszystkie filmy zawierają również historie dla rodziców wraz z poradami, z których dowiedzą się jak radzić sobie z problematyką uzależnienia dzieci od  komputera i  gier komputerowych, alkoholu, narkotyków i dopalaczy oraz gdy dziecko doświadcza przemocy w szkole lub jest jej sprawcą.

Zachęcamy do obejrzenia wszystkich filmów i zapraszamy Państwa do projektu, aby edukować z nami młodzież i rodziców.

 

Otwórz się na pomoc - Umiar

Powiesz dość alkoholowi, nim przekroczysz granicę?

 

Projekt „Otwórz się na pomoc- Umiar” to interaktywny film poświęcony problemowi uzależnienia młodzieży od alkoholu.

Zadaniem widzów jest pokierowanie losami Bartka – 18-latka, który musi się zmierzyć z rozwijającym problemem alkoholowym. Bohater filmu dopiero co wkroczył w pełnoletniość i myśli, że jest już bardzo dorosły. Ze swoją dziewczyną Anią oraz kolegą Krisem ostro imprezują, udowadniając wszystkim naokoło, że są już bardzo dorośli. Upadkowi Bartka przygląda się Konrad - to jego najlepszy przyjaciel, z którym zna się od piaskownicy. Trzymają się razem na dobre i złe, choć jego relacja z przyjacielem w ostatnim czasie uległa pogorszeniu.

Czy Bartek powie dość alkoholowi, nim będzie za późno? To, jak zakończy się ta historia, zależy tylko od Ciebie.  

Wejdź do gry

Link: https://goldap.naszemiasto.pl/gmina-goldap-otworz-sie-na-pomoc-alkohol/re#INTRO

 

Autor: Małgorzata Tobolska
Data utworzenia: 07-07-2023 11:11:33
Autor edycji: Małgorzata Tobolska
Data edycji: 28-08-2023 12:34:33